Pôjde Flečnerka do Nadlaku?

August 2015 / Prečítané 843 krát

   Cieľ, ktorý sme si ako členovia FS Obstrléze vytýčili, sa nám darí plniť do bodky. Teší nás, že jedna z povestí, ktoré sa viažu k histórii nášho rodného Pezinka, ožila aj za bránami nášho krásneho mestečka. Priniesla nielen ponaučenie, ale aj dobrú náladu na súťaži ochotníckych divadiel. Tento rok sa konal už tretí ročník divadelného festivalu Kasiopeafest Budmerice, ktorého sa zúčastnilo 18 ochotníckych súborov.
   S radosťou sme prijali pozvanie na tento festival, kde sa náš súbor predviedol v našom krásnom a pre nás Pezinčanov zachovanom nárečí.
   Naše vystúpenie divákov veľmi zaujalo a počas predstavenia si spolu s nami zaspievali. Flečnerka je však dojímavý príbeh, potešila nás reakcia publika, ktoré si ho pozorne vypočulo a citlivo reagovalo.
   Po vystúpení sme nadviazali družbu s viacerými súbormi a teší nás, že od rumunského Nadlaku sme dostali pozvanie vystúpiť v ich meste. Máme veľkú radosť, že budeme mať možnosť i za hranicami dôstojne reprezentovať myšlienku o súdržnosti a odvahe našich predkov v boji s Turkami.

 

(DK)

 


Ohodnoťte článok: