Výstavy

August 2015 / Prečítané 1127 krát

   V júni až auguste sa v Malokarpatskom múzeu predstavili svojou tvorbou študenti Školy umeleckého výtvarníctva Jozefa Vydru z Bratislavy – oddelenia keramický dizajn. Keďže ich práce zaujali mnohých návštevníkov múzea a medzi vystavujúcimi sú aj študenti z nášho mesta, rozhodli sme sa pokračovať v prezentácii študentskej tvorby aj ostatných odborov. Najnovšie to bude výstava v Mestskom múzeu v Starej radnici, ktorá bude otvorená v predvečer Vinobrania. Výstava bude zameraná na prezentáciu oddelenia grafiky, reštaurovania a sochárstva.

   Výber z výtvarných prác dvoch autoriek – Dagmar Veselskej a Jany Krajčovičovej pod názvom Moje veselé leto je nainštalovaný až do 10. septembra v Minigalérii Domu kultúry. Príďte sa potešiť v horúcom lete do našej galérie, s citom a talentom urobené obrázky za to určite stoja.

  Open gallery, teda galéria pod holým nebom sa stretla s veľkou pozornosťou Pezinčanov. Videlo ju už stovky Pezinčanov mnohí si pamätajú.... predstavuje v tomto roku po prvý krát na Radničnom námestí. Výstavu „...to si pamätám...“ pripravilo Mestské múzeum v Pezinku v spolupráci s mestom Pezinok. Výstava historických fotografií a dobových dokumentov potrvá do konca septembra. Vedenie mesta sa len utvrdilo v tom, že z takúto atraktívnu tému treba spracovať aj knižne.

   Výstavu (Medzi) generačné paradoxy s podtitulom Bienále plastiky malého formátu Pezinok – Bratislava 2015 otvorili 6. augusta v Galérii STATUA v Pálffyho paláci v Bratislave. Prestavuje výber z aktuálnej sochárskej tvorby absolventov umeleckých vysokých škôl a hostí z Českej republiky, Maďarska a Poľska. Výstava potrvá do 28. augusta a mala by byť reinštalovaná v mesiacoch september a október aj v Pezinku.

 

(r)

 


Ohodnoťte článok: