Alternatíva_PK – 29. augusta v centre mesta

August 2015 / Prečítané 1145 krát

   Festival Alternatíva v Drevone, ktorý sa konal v rokoch 2012 a 2013 v industriálnych priestoroch bývalej továrne bol zaujímavým spestrením záveru leta v našom meste. Už minulý rok tieto haly nebolo možné využiť, a tak sa organizátori z OZ P.R.D. rozhodli umiestniť festival inde. S týmto krokom súvisí aj zmena názvu akcie. ALTERNATÍVA_PK sa tento rok uskutoční v centre Pezinka, v Krušičovej kúrii a priľahlých priestoroch na Radničnom námestí.
   „Po dlhom hľadaní vhodnej lokality a viacerých alternatívach sme sa tento rok rozhodli náš festival realizovať v centre mesta. Symbolicky to nadväzuje na náš pôvodný festival Cibulák,“ hovorí Rasťo Kuttner – prezident OZ P.R.D.
V programe sa opäť objavia viaceré druhy umenia. „Svoj priestor dostanú výtvarníci, ktorí sa budú môcť realizovať
priamo na Radničnom námestí. V spolupráci s Psychiatrickou nemocnicou Philippa Pinela pripravujeme vytváranie obrazov z piesku.“ dodáva Lajo Slimák.
Nebude chýbať literatúra, divadlo a viaceré prekvapenia Hlavný program je situovaný v Krušičovej kúrii. Podľa slov ďalšieho z organizátorov Pettra Bittnera, je sa na čo tešiť:
   „Program začne Obludáriom Pištu Vandala, čo je známa talkshow so zaujímavými hosťami. Braňo Jobus predstaví viaceré svoje projekty, premiérovo v Pezinku aj ten najnovší - Záhradné domčeky. Vždy sa snažíme dať priestor aj domácim skupinám. Tentokrát to bude Brajgel, ktorý si svojou tvorbou získava čoraz viac priaznivcov. Po prvýkrát v Pezinku vystúpi bratislavská kapela Saténové ruky. Naživo predstavia skladby zo svojho debutového albumu Bozkávam.“ Program a viac info o festivale nájdete aj na stránke http://alternativa.pklife.sk alebo na facebooku.

 

(r)

Program: ALTERNATÍVA_PK - 29. 8. 2015

Námestie od 14.00 h: Obrazy z piesku – v spolupráci s Psychiatrickou nemocnicou Philippa Pinela, Výstava šperkov – Záušnice Vivien – Hand Made, Umelecký Pole Dance Mia Zarki
Radnica: 15.00 – 17.00 h: Artforum v Radnici – zo svojich srdcoviek budú čítať: Veronika Šikulová, Michal Kaščák a ďalší...
Krušičova kúria: 17.00 - 18.30 h: Obludárium Pištu Vandala s hosťami: herec Robert Roth, generálna riaditeľka SNG Alexandra Kusá, herec, režisér, spisovateľ Laco Kerata + hudobný hosť – Filmission, 19.00 - 20.00 h: Brajgel, 20.30 - 21.30 h: Braňo Jobus – Záhradné domčeky, Vrbovskí víťazi, Abusus a knižky, 22.00 – 23.00 h: Saténové ruky
   Počas dňa - inštalácia výtvarného objektu – Martin Dzurek

 


Ohodnoťte článok: