Chodník na Kalinčiakovej – ako ďalej?

August 2015 / Prečítané 931 krát

   Vážená redakcia, po prečítaní článku „Nové chodníky“ v júnovom čísle Pezinčana som sa rozhodla, že vám napíšem nielen za seba, ale aj za susedov, obyvateľov Kalinčiakovej ulice. Pre tých, ktorí nevedia o čom píšem, je to chodník oproti bývalej Sokolovni.
   Sme radi, že sa v našom meste budujú nové chodníky. Po úvodnej vete článku asi viacerým susedom podskočilo srdce od radosti, že konečne sa dočkáme nového chodníka aj my. Ale opäť nič.
   Bývam na tejto ulici už 26 rokov. Niekoľko rokov sa snažím dostať odpoveď na otázku, kedy konečne bude na rade aj náš chodník, ktorý bol už v 90. rokoch minulého storočia v zlom stave. Ing. Mezeiová, vedúca oddelenia investičnej výstavby, realizácie a územného plánu, ma v r. 2013 ubezpečila, že situáciu na našej ulici veľmi dobre pozná a rekonštrukcia chodníka bude zaradená do investičného plánu na ďalší rok. V r. 2014 sa opakovalo to isté. Teraz sa robí ďalší, tiež veľmi potrebný úsek chodníka, no zase len po roh našej ulice.
   U nás je to tak so všetkým. Či už je to v minulosti nedostupná káblová televízia, telefonické linky, teraz chýbajúce optické káble. Nič sa tu nerobí, všetko je problém. Pritom obyvatelia tejto ulice sa vzorne starajú o svoje domy, predzáhradky aj „chodník“.
  Môže sa, prosím, niekto kompetentný vyjadriť, kedy sa už dočkáme aj my? Alebo si ho nezaslúžime rovnako, ako iní obyvatelia?

 

Za obyvateľov Kalinčiakovej ulice Renáta Sobolíková.

 

Odpoveď:


   Vážená pani Sobolíková, chápeme vašu oprávnenú sťažnosť na nekvalitné chodníky na Kalinčiakovej ulici. Ani pri najlepšej vôli vám však nevieme povedať, kedy príde na rad rekonštrukcia chodníka na vašej ulici. Mesto Pezinok sa snaží každoročne opravovať alebo vybudovať nové chodníky na mnohých uliciach mesta. Mohli by sme o tom predložiť ekonomické doklady aj fotografie realizovaných prác. Nie je však v našich silách, tak ako to nie je v silách žiadneho mesta, opraviť všetky ulice a to ani pri maximálnej snahe. Na to by nestačili rozpočty niekoľkých desaťročí a to by sme nesmeli dávať peniaze na nič iné, ani na často pre občanov dôležitejšie a nevyhnutnejšie veci, ako sú chodníky.
   Napriek tomu, že oprava mohla byť v minulosti zaradená do investičného plánu, ako píšete, nebola realizovaná, pretože sa vyskytli iné, dôležitejšie veci, ktoré muselo mesto v prospech občanov riešiť. V konečnom dôsledku o každej investícii do komunikácii rozhoduje Mestské zastupiteľstvo a to určuje priority. Veríme, že poslanci prehodnotia aj vašu žiadosť a ak to uznajú za vhodné zaradia chodník do realizačného plánu v najbližšom možnom období. Myslíme si však, že v Pezinku sú ulice, na ktorých sú chodníky v ďaleko horšom stave (napr. v centre mesta pravá strana Štefánikovej ulice, Rázusová, alebo ulice na Cajle či v Grinave). Neberte, prosím, túto odpoveď ako vyhováranie sa, ale ako konštatovanie reálneho stavu.

 

(MsÚ)

 

 


Ohodnoťte článok: