Nové Pexeso

August 2015 / Prečítané 869 krát

   Mesto Pezinok pripravilo pre deti pezinských základných škôl v rámci programu „Poznaj svoje mesto“ v poradí už druhú spoločenskú hru a to „pexeso“ o vtákoch nášho mesta a regiónu. Sú na ňom známe aj menej známe druhy vtákov, ktoré žijú v našej prírode a v našom najbližšom okolí. Aj vďaka tomuto pexesu bude iste príjemným prekvapením pre vás všetkých, aká je ríša operených spevákov v našom okolí bohatá a rôznorodá.
   Autorom fotografii je pán Peter Fock z Limbachu, ktorý sa venuje fotografovaniu prírody a konkrétne fotografovaniu vtáčieho sveta už niekoľko desaťročí. Vo svojich fotografiách zachytáva ich krásu, spôsob života ako aj miesta, kde žijú. Niektoré prežijú v Pezinku celý svoj život, ale sú aj také, ktoré každoročne na zimu odlietajú až do ďalekej Afriky. Mnohé žijú v našom najbližšom okolí či priamo v meste. Všetky sú ale nesmierne užitočné a bez ich spevu by sme si prechádzky v prírode nevedeli predstaviť.
   Verím, že sa vám bude aj toto pexeso páčiť a okrem hry si rozšírite aj svoje vedomosti o prírode, ktorú máme priam na dosah ruky. Pexeso dostanú ako darček všetky deti, ktoré nastupujú do prvého ročníka ZŠ. Bude k dispozícii aj v Mestskom informačnom centre v Starej radnici.

 

(OS)


Ohodnoťte článok: