Destský športovo-náučný tábor Mestskej polície Pezinok

August 2015 / Prečítané 1166 krát

  

 Mestská polícia Pezinok organizovala v termíne od 1. 8. 2015 do 8. 8. 2015 už 13. ročník detského športovo-náučného tábora. Uvedený tábor mestská polícia realizovala v škole v prírode PIESOČNÁ v lokalite obce Moravský Svätý Ján v nádhernom prostredí západného Slovenska, v Záhorskej nížine medzi Malými Karpatmi a riekou Moravou. Tábora sa zúčastnilo 55 detí vo veku 6 až 13 rokov z Pezinských materských a základných škôl. Pre deti bol pripravený bohatý program zameraný hlavne na prevenciu pred nebezpečenstvami, ktoré hrozia deťom doma a na ulici. Nechýbali ani športové, tvorivé, náučné, logické, postrehové, vytrvalostné hry a taktiež hry len tak, pre zábavu. Deti si obľúbili najmä súťaže, za ktoré boli vďaka našim sponzorom štedro odmenené. Súčasťou týždenného tábora bolo samozrejme opekanie, kúpanie v bazéne, karneval a diskotéky. Ďalej nočná hra, kde si každé dieťa otestovalo svoju odvahu, celo táborová hra hľadanie pokladu, detektívne pátranie po zlodejoch, metlobal a Pevnosť Piesočná. Deti absolvovali výlety do okolitej prírody lužných lesov a nechýbal ani celodenný výlet do starobylého kráľovského mesta Skalica, kde si pozreli pamätihodnosti mesta a ochutnali „Skalický trdelník“. Následne navštívili lanový park „Tarzánia“ kde na lanových prekážkach vo výške korún stromov strávili celé odpoludnie. Najviac však deti zaujala súťaž v streľbe z luku, kuše a vzduchovky.
   Nakoľko masívne rozšírenie internetu a mobilnej komunikácie je závažnou otázkou ale aj problémom ostatných rokov tretieho tisícročia, hlavným cieľom tábora bolo prioritne odpútanie detí od mobilov, počítačov, televízneho vysielania a videohier.
Náhradou za tieto moderné pokrokové technológie, bol pobyt v krásnej prírode, spoznávanie a najmä nie virtuálna, ale osobná komunikácia s novými kamarátmi.
   O tom, že tábor, ktorý organizovala mestská polícia Pezinok mal úspech, svedčia aj veľmi pozitívne ohlasy rodičov detí.

Lucia Korytárová

Sponzori detského športovo náučného tábora Mestskej polície Piesočná 2015

  Ai sushi bar a reštaurácia, Pasha lunch bar, Obchod s darčekmi Bombón, Jablkáreň Dodofruct, Fax copy, ICE Crem a Coffee, Cukráreň Muffinka, Silvotech športová výživa, Lekáreň Šípka, Dm drogéria, Pezinská mestská spoločnosť, Pekáreň Bageta, Porsche Inter Auto spol. s.r.o, Víno Matyšák, 1. lukostrelecký obchod Viničné.

 

Ďakujeme!

 


Ohodnoťte článok: