Nové služby v oblasti odpadu

August 2015 / Prečítané 993 krát

   V minulom čísle nášho časopisu sme informovali, že je pre Pezinčanov dostupná nová bezplatná služba zameraná na likvidáciu drevného odpadu. Mesto Pezinok umožňuje občanom ukladať drevný odpad každý piatok v čase od 8.00 do 12.00 h. Doteraz mohli Pezinčania tento odpad bezplatne odovzdávať na Skladovom a technickom areáli mesta na Dubovom vŕšku (bývalá motokárová dráha) len počas jarného a jesenného upratovania. Odteraz je možné drevný odpad (nábytok, palety, dosky, bytové jadrá, a iný odpad, vrátane haluzoviny a révoviny odovzdať na Dubovom vŕšku a to bezplatne, len preukázaním sa občianskym preukazom.
   Podobnú službu začne v areáli spoločnosti Márius Pedersen na Viničianskej ceste poskytovať Pezinčanom aj táto firma. Tak isto bude bezplatne odoberať všetok drevný odpad z domácnosti, ale s výnimkou haluzoviny a révoviny.
   Ďalšou bezplatnou službou pre Pezinčanov, s ktorou prichádza spoločnosť Márius Pedersen, je rozšírenie možností ukladať nebezpečný odpad z domácností tiež na tomto mieste, v ich areáli na Viničianskej ceste. Naďalej však zostáva zber nebezpečného domáceho odpadu ako sú autobatérie, chladničky, televízory, počítače, farby a chemikálie aj v základnej „starej“, prevádzke na Šenkvickej ceste (bývalý Petmas). Mesto Pezinok v spolupráci s firmou Márius Pedersen tak robí ďalší krok k napĺňaniu spoločného programu „Zdravé životné prostredie – zdravý občan – čistá príroda“.
   Sme presvedčení, že týmito opatreniami sa zamedzí vývozu odpadu do prírody a tvorbe tzv. „čiernych“ skládok, ktorých následné odstraňovanie stojí mesto nemalé finančné prostriedky.

 

(r)


Ohodnoťte článok: