Dve atlétky zo ZŠ Fándlyho postúpili na Majstrovstvá Slovenska

Júl 2015 / Prečítané 637 krát

   Atlétky zo ZŠ Fándlyho zvíťazili v obvodnom kole a postúpili na Majstrovstvá Bratislavského kraja, ktoré sa konali dňa 4. 6. 2015.
   Na kraji zanechali dobrý dojem nielen niektorými výbornými výkonmi, ale aj bojovnosťou, húževnatosťou, zodpovednosťou voči družstvu a vzájomnou podporou. Minulý rok odišli z družstva 4 atlétky, napriek tomu dokázali dievčatá obhájiť minuloročné 2. miesto. Ziskom 802 bodov sa umiestnili na 2. mieste hneď za atletickým klubom z Malaciek. Obrovskú radosť mali dievčatá nielen z úspechu družstva, ale aj z postupu dvoch z nich na M-SR.
    Na M-SR postúpila Alexandra Poláková (8. roč.) v skoku do diaľky (osobný rekord 491 cm), Sandra Horvat (7. roč.) v skoku do výšky (osobný rekord 155 cm). Na kraji veľmi úspešne reprezentoval našu školu Lukáš Šipoš (9. roč.) v behu na 300 m (osobný rekord 39:52 s ), ktorý sa umiestnil na 3.mieste. Atletiku dievčat na ZŠ Fándlyho dlhoročne trénuje a talentom sa venuje Mgr. Irena Hlinkovičová. Družstvo tvorili: L. Supeková, S. Halamičková, S. Kročková, A. Hranická, M. Hanusová, A. Poláková, K. Kozyrová, L. Čaputová, V. Dobiášová, S. Horvat, E. Havlíková (5. roč.). Pani trénerke, dievčatám a Lukášovi blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy v atletike.

 

ZŠ Fándlyho Pezinok

 


Ohodnoťte článok: