Turnaj záchranárskych zložiek

Júl 2015 / Prečítané 636 krát

   Dňa 28.05.2015 sa uskutočnil na hokejbalovom ihrisku Malokarpatskej hokejbalovej ligy Pezinok 1. ročník turnaja ozbrojených a záchranárskych zložiek organizovaný Vojenským útvarom Viničné v hokejbale. Samotného turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín, kde každý hral s každým. Hralo sa 2x10 min. Skupinu „ A “ vyhral VÚ 8024 Raketometný oddiel z Jelšavy a skupinu „B“ Polícia. Do 1-finále postúpili prvé dva celky zo skupín a víťazi týchto zápasov hrali finále. V ňom proti sebe nastúpili pezinskí policajti z OR PZ V Pezinku a VÚ 8024 Raketometný oddiel Jelšava. Finálový zápas bol veľmi vyrovnaný a o víťazovi duelu museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých dominovali predovšetkým brankári. V poradí až 12-ty nájazd rozhodol o tom, že titul majstra si v 1. ročníku Turnaja ozbrojených a záchranárskych zložiek vybojovalo mužstvo Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku.
Samotné podujatie ukázalo, že šport ľudí spája a aj napriek náročnosti jednotlivých profesií si vojaci, hasiči a policajti radi zašportujú. K družnej a príjemnej atmosfére medzi hráčmi prispelo aj krásne slnečné počasie. Vďaka patrí najmä usporiadateľom z Vojenského útvaru 4405 Viničné.

 

(pv)


   Víťazný tím OR PZ v Pezinku

Celkové poradie mužstiev:
1. Okresné riaditeľstvo PZ v Pezinku, 2. VÚ 8024 Raketometný oddiel Jelšava, 3. VÚ 4405 Nitra, 4. Čestná stráž OSSR, 5. VÚ Viničné, 6.-8. VÚ 7945 Prápor RCHBO, HaZÚ Bratislava a HaZZ Pezinok