Hokejbalový turnaj žiakov a študentov

Júl 2015 / Prečítané 612 krát

   Mesto Pezinok v spolupráci s Malokarpatskou hokejbalovou ligou usporiadali v piatok 26.6. už 4. ročník Majstrovstiev základných škôl v hokejbale o Cenu primátora mesta Pezinok. Turnaja sa nakoniec zúčastnilo 7 tímov, okrem pezinských škôl Kupeckého, Fándlyho, Bieleniska, Orešia, Gymnázia Pezinok aj výber Budmeríc a Réce. Obhajcom boli hráči z Réce.
   Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde každý odohral v skupine systémom každý s každým a postupovali prvé dva celky do semifinále. Hralo sa 2x10 min hrubý čas. Zo skupiny A postúpili Réca s Oreším a z B skupiny Budmerice a Gymnázium Pezinok. V semifinálových súbojoch si najprv poradili hráči Réce s pezinským Gymnáziom po dramatickom súboji 2-1. V druhom semifinále sa rozhodlo až 10 sekúnd pred koncom, keď Budmerice dokázali streliť jediný gól zápasu a porazili Orešie 1-0. V malom finále v súboji o bronz sa stretli porazení semifinalisti - pezinské školy Gymnázium a Orešie. Aj tu rozhodol o výhre len jediný strelený gól, ktorý strelil Jakub Juran zo ZŠaMŠ Orešie. Grinavčania sa tak mohli radovať z bronzových medailí. V repríze finále z minulého ročníka sa stretli Budmeričania s Récou. Úvod zápasu vyšiel lepšie Réčanom, ktorí sa ujali vedenia Alexandrom Tóthom, ktorý pridal neskôr aj svoj druhý gól v zápase a rozhodol tak prakticky o víťazovi. K nemu sa pridal v druhom polčase kapitán Malinovský, ktorý upravil na konečných 3-0 pre Récu, ktorá tak obhájila titul v tejto kategórii.
   Taktiež sa uskutočnili súťaže zručnosti, kde sa predstavili jednotliví hráči z každého mužstva. Najrýchlejším hráčom vo vedení loptičky sa stal pezinský gymnazista Peter Šuba. V súťaži presnosti uspel hráč Budmeríc Jakub Ružek a kráľom nájazdov na brankára sa stal Samuel Skovajsa zo ZŠ J. Kupeckého.

 

(pv)

 

-finále: ZŠaMŠ Réca – Gymnázium Pezinok 2:1 góly: Tóth, Rusnák – Németh; ZŠaMŠ Orešie – ZŠ Budmerice 0:1 gól: Schmidt; Zápas o 3. Miesto: ZŠaMŠ Orešie - Gymnázium Pezinok 1:0 gól: Juran; FINÁLE: ZŠaMŠ Réca - ZŠ Budmerice 3:0 góly: 2g Tóth, Malinovský

Celková tabuľka:
1. ZŠaMŠ RÉCA, 2. ZŠ Budmerice, 3. ZŠaMŠ Orešie, 4. Gymnázium Pezinok, 5. ZŠ Fándlyho, 6. ZŠ J. Kupeckého, 7. ZŠ Na Bielenisku

INDIVIDUÁLNE OCENENIA
ALL STARS – Samuel Schmidt (Budmerice), Jakub Juran (Orešie), Dávid Németh (Gymnázium Pezinok), Miroslav Malinovský a Pavol Peťko (obaja Réca), Najlepší strelec: Alexander Tóth (Réca) – 7 gólov, Najužitočnejší hráč turnaja: Adam Rusnák (Réca), Špeciálna cena: Natália Mentelová (Réca), Najrýchlejší s vedením loptičky: Peter Šuba (Gymnázium Pezinok), Najlepší v presnosti: Jakub Ružek (Budmerice), Kráľ nájazdov na brankára: Samuel Skovajsa (ZŠ J. Kupeckého)

 

 


Ohodnoťte článok: