Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v pétanque

Júl 2015 / Prečítané 749 krát

   Pétanque club SpiderS Pezinok zorganizoval dňa 4.7. v areáli SOŠ prvý ročník Majstrovstiev Slovenska jednotlivcov v pétanque. Počas tohto horúceho dňa sa do súťaže prihlásilo 56 hráčov, z toho 44 mužov a 12 žien, tento turnaj sa teda hral v dvoch kategóriách. Majsterkou Slovenska v jednotlivcoch sa stala hráčka klubu Slopak Bratislava Etela Krchňáková a majstrom SR v kategórii mužov sa stal junior Michal Volárik, ktorý je tiež hráčom Slopak Bratislava.
   Spomedzi domácich bol najlepším hráčom Marek Sobolič (aktuálny reprezentant Slovenska), ktorý sa o siedme miesto delil s dalším Pezinčanom Dušanom Lančaričom. Veľká vďaka patrí mestskej plavárni, ktorá nam poskytla vodu na osvieženie pre hráčov, vďaka, ktorej sa nám podarilo odohrať turnaj aj vo veľkých horúčavách.
   Sme radi, že pétanque sa v Pezinku stáva čoraz obľúbenejším športom, o čom svedčí aj to, že v súčastnosti máme 17 registrovanych hráčov v klube SpiderS a každý, kto by mal záujem, môže si prísť na tréning vždy vo štvrtok po 18:00 do areálu SOŠ na Komenskeho ulici. Svoju kvalitu môže klub SpiderS potvrdiť aj v prvom kolo Slovenskej petangovej ligy, ktoré sa uskutoční dňa 18.7. v Pezinku.

 

Diana Soboličová

 


Ohodnoťte článok: