V OZ FS Radosť si pripomenú 10. výročie založenia

Júl 2015 / Prečítané 998 krát

   V septembri roku 2015 si OZ folklórna skupina Radosť pripomenie 10. výročie založenia.
   Pripomeňme si jej vznik. Matkou myšlienky mať pezinské divadielko bola Ing. Eva Jamborová. Chcela dať vedieť prostredníctvom hovoreného slova ľuďom v meste a okolí o minulosti Pezinka – najmä o vinohradníctve, ktoré dôverne poznala ako učiteľka na Vinárskej škole v Modre.
   Napísala scenár Vinohradnícky rok (mám ho v archíve dodnes), našla pekný názov pre súbor – RADOSŤ – aby vlieval radosť do sŕdc ľuďom a odvážne hľadala spolupracovníkov na uskutočnenie svojho sna. Oslovovala dôchodcov najprv v klube na Sládkovičovej ulici, prehovorila priateľov a známych, nadchla Mgr. Miladu Krejčovú, dirigentku speváckeho súboru Jasienka, angažovala režiséra PaedDr. Baxu z hudobnej školy, pritiahla harmonikára Jána Veselého.
   Od októbra 2005 sa začali prípravné práce. Pôvodný scenár bol niekoľkokrát prepracovaný a s entuziazmom dôchodcov sme začali nacvičovať od 31. januára 2006 v Klube dôchodcov na Hrnčiarskej ulici 44 hru Vínko, vínko – tvrdý chlebík.
   Už v júli toho roku vystúpila RADOSŤ s úryvkom hry na kultúrnom lete Návraty 2006 pred obecenstvom v Zámockom parku v Pezinku. Súbor sa postavil na vlastné nohy.
   V auguste 2006 sa pod strechou v Klube dôchodcov na Hrnčiarskej ulici v réžii Ing. Jamborovej a jej priateliek zrodilo ďalšie schopné „dieťa“ s názvom OBSTRLÉZE.

 

Oľga Csibová

 


Ohodnoťte článok: