Výstavy

Júl 2015 / Prečítané 634 krát

   V Evanjelickom kostole v Pezinku 5. júla slávnostne otvorili výstavu Jan Hus – Posolstvá stále živé. Ide o putovný projekt, ktorého výtvarné diela vznikli počas IX. sympózia Artem. Zúčastnilo sa ho šestnásť umelcov, ktorí svoje diela venovali pamiatke Jána Husa a 600. výročiu jeho tragického konca. Výstava potrvá do 5. augusta.

do 23. augusta budú mať milovníci keramiky možnosť navštíviť výstavu nazvanú „Páli nám to“. Ide o výstavu keramických prác študentov Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru z Bratislavy – oddelenia keramický dizajn. Výstava je nainštalovaná v priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku.

Výber z arte a ergoterapeutických prác klientov PN Philippa Pinela v Pezinku nazvaný „Z hlbín duše“ je nainštalovaný v Minigalérii Domu kultúry od 6. júla až do 5. augusta.

Open gallery, teda galéria pod holým nebom, sa predstavuje v tomto roku po prvýkrát na Radničnom námestí. Výstavu „To si pamätám...“ pripravilo Mestské múzeum v Pezinku v spolupráci s mestom Pezinok. Výstava historických fotografií a dobových dokumentov potrvá do konca septembra.

 


Ohodnoťte článok: