Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať!

Júl 2015 / Prečítané 1640 krát

   Milan Grell si aj vzhľadom na svoj vek zrejme dobre pamätá televíznu reláciu z čias socializmu, v ktorej vystupoval známy český sexuológ Plzák. Ten radil, že pri nevere sa treba riadiť heslom: „Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať! “ . To znamená, že keby previnilca aj stokrát pri čine prichytili a vinu mu dokázali, mal by „ zatĺkať “ a vinu nepriznávať.
   Predseda poslaneckého klubu Srdca Pezinka sa tohto sloganu, zdá sa, v istých situáciách drží ako kliešť. V časopise Srdce Pezinka č. 6 nás opäť presvedčil, že keď už nedokáže chlapsky priznať, že viceprimátora Miloša Andela obvinil neprávom, tak musí „zahmlievať“ a písať ďalej hlúposti, ktoré s jeho morálnym prešľapom vôbec nesúvisia. Nie je problém každé jeho tvrdenie vyvrátiť a najlepšie by to možno bolo v priamej konfrontácii pred televíznymi obrazovkami. Možno by sa v TV Pezinok našiel priestor a som presvedčený, že Grell by znova utrpel fiasko ako pred voľbami v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu.
   Aby som bol konkrétny. V srdciarskom pamflete som sa znovu dočítal o mojom plate a koľko by mesto ušetrilo, keby len bol dobráčisko Grell primátorom a podobné hlúposti. Nielen on, ale aj ideológovia Srdca Pezinka donekonečna omieľajú túto starú pesničku, lebo vedia, že pár závistlivcov sa na ňu chytí. Zvlášť, keď čoto prifarbia. Že potom Grell pred vypnutými kamerami počas zastupiteľstva uzná, koľko státisícov som ako primátor tomuto mestu ušetril správnymi rozhodnutiami, poctivou robotou a osobnými kontaktmi, to už na stránkach Srdca Pezinka neprizná.
   V spomínanom pamflete ale nenájdete ani slovo o tom, že v minulom čísle obvinili poslancov, členov občianskej iniciatívy Spoločne pre Pezinok, z rozpredávania mestského majetku a predaja za polovičnú cenu. Ako som uviedol už minulý mesiac v Pezinčanovi, vyzval som Grella priamo pred kamerami na zastupiteľstve, aby to dokázal, pretože sa dotkol cti väčšiny poslancov MsZ. Arogantne odpovedal, že sa vyjadrí písomne. Bolo to ešte 11. júna. Samozrejme, že tak dodnes neurobil. Prečo? Žeby preto, že nemá čo dokázať? Nič také totiž poslanci za OI Spoločne pre Pezinok nikdy neurobili. Ale to akoby našim hlásateľom novej politickej kultúry bolo jedno. Kultúra – nekultúra.
   Čoto sme sa všetci dozvedeli aj o kanalizácii na Ulici za dráhou. Žiaľ, redakcia zrejme vedome zamlčuje podstatu, a to, že mesto a primátor v tejto veci dlhodobo v prospech obyvateľov konajú! Taká je pravda a nie to, čo z brucha niekto zosmolí a potom sa prizerá, ako mu to „Srdciari“ s radosťou uverejnia.
   Dôkazom toho, že Mesto, napriek tomu, že nemá s kanalizáciou prakticky nič spoločné (!), koná v prospech občanov, bolo aj ďalšie rokovanie s riaditeľom BVS ktoré sa uskutočnilo 8. júla. Spolu s primátorom sa tam stretli nielen obyvatelia, ale aj podnikatelia a aj pisateľ pamfletu namierenému voči mestu a proti primátorovi, pán Bartoň.
   A na záver ešte jedna vec – perlička, týkajúca sa časopisu Pezinčan, ktorý ja ako verejnoprávne médium údajne zneužívam vo svoj prospech. Neviem, akých odborníkov na túto oblasť má vo svojich radoch Srdce Pezinka, ale Pezinčan, rovnako ako všetky podobné lokálne periodiká nie je verejnoprávnym médiom. Ktoré médiá sú verejnoprávne, si srdciari môžu doštudovať v príslušnej legislatíve.
   Nepopierateľným faktom však je, že mám právo i povinnosť, ako primátor reagovať, ak sa nepravdivé informácie dotýkajú mesta, poslancov alebo funkcionárov. Rozsah mojich odpovedí, ktoré sa týkali Srdca Pezinka, napr. v minulom čísle zaberali necelé dve percentá celej plochy Pezinčana! Tak o akom veľkom priestore, ktorý dostávam v mestskom časopise, to hovorí redakcia Srdca Pezinka?! Grell sa sťažuje, že mu redakcia Pezinčana neuverejnila jeden článok v zmysle práva na odpoveď. Dostal však právne podložené zdôvodnenie, a ak je presvedčený, že redakcia nekonala správne, môže sa obrátiť na súd. Nech sa páči.
   Nedávno si jeden z poslancov OI Spoločne pre Pezinok neodpustil poznámku, že redakcia Srdca Pezinka sa v niektorých svojich článkoch zrejme riadi heslom, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Ak to v redakcii nevedia, tak autorom tohto hesla bol šéf hitlerovskej propagandy Goebels. Niet sa veru čím chváliť.

 

Oliver Solga

 


Ohodnoťte článok: