Krst novovyznačenej cyklotrasy Pezinok-Viničné-Senec

Júl 2015 / Prečítané 782 krát

   Niektorí z vás možno ani neviete, ale medzi Pezinkom a Sencom existuje oficiálna cyklotrasa. Trasa vedie väčšinou poľnými cestami cez Viničné, Šenkvický háj, obec Svätý Martin a Červený majer. Oficiálne vyznačená a otvorená bola už v roku 2004, teda pred viac ako 10 rokmi, no odvtedy sa, žiaľ, o jej údržbu nemal kto starať. Význam trasy pre náš región je pritom veľký. Okrem intenzívneho využívania cyklotrasy obyvateľmi z Viničného totiž existuje aj zaujímavý prínos v podobe turistického ruchu zo strany seneckých jazier.
   Dobrovovoľníci zo združenia Cyklokoalícia Pezinok sa pred pár mesiacmi rozhodli túto situáciu zmeniť. Oslovili samosprávy dotknutých obcií a podarilo sa im obnovu cyklotrasy s ich finančnou podporou zrealizovať. S pomocou ďalších dobrovoľníkov z Pezinka, Viničného, Šenkvíc a Senca zorganizovali brigádu, pri ktorej zabetónovali 14 nových normovaných cyklosmerovníkov a osadili desiatky ďalších doplnkových a maľovaných značení.
   Cyklokoalícia Pezinok je pre verejnosť známa predovšetkým z organizovania tradičného podujatia s názvom Cyklopromenáda, ktoré sa bude tento rok konať v septembri už po piatykrát. Okrem toho zorganizovali tento rok aj druhý ročník cyklojazdy na deň otcov, ktorú spojili práve s krstom novovyznačenej cyklotrasy. Predposlednú júnovú nedeľu tak v predparku neparkovali autá ale bicykle. Spoločne so stovkou pezinských cyklistov odtiaľ spoločne prešli do polovice novovyznačenej trasy, kde symbolicky pokrstili nový cyklosmerovník deliaci dva okresy pezinským vínom a vodou zo seneckých jazier.

 

Milan Uherčík


Ohodnoťte článok: