Pezinčania vyhrali bratislavskú ligu

Jún 2015 / Prečítané 695 krát

   V Pezinku sa už vrcholový basketbal nehráva od začiatku roka 2011. Stále sa však nájde zopár nadšencov, ktorí si ho zahrajú aspoň pre radosť. Pred pár rokmi vznikol tím pod názvom Pezinský výber, ktorý sa rozhodol hrať v Bratislavskej mestskej basketbalovej lige.
   V prvých rokoch sa zostava pod vedením Martina Rýdziho len rozohrávala, ale posledný májový víkend sa jej podarilo pomerne kvalitnú ligu vyhrať. Do Final Four postúpila cez Malacky, ktoré vyradila v dvojzápasovom play off.
   Sezóna vyvrcholila v bratislavskej hale na Domkárskej ulici. Pezinčania dostali do semifinále za súpera ambiciózny tím Real Bratislava, v zostave ktorého je viacero hráčov z prvej ligy. Niektorí si zahrali dokonca v minulosti aj extraligu. Po napínavom priebehu zvíťazil náš tím tesne 82:81, keď rozhodujúce trestné hody premenil Maroš Galgóci.
   Vo finále čakal na Pezinčanov tím Multichuys Bratislava, ktorý mestskú ligu viackrát vyhral. Po vyrovnanom priebehu si však náš tím ustrážil svoju šancu a po víťazstve 80:74 zaslúžene oslavoval nečakané prvenstvo.
   „Tím sa nikdy nevzdával, ani keď prehrával v poslednej štvrtine semifinále dvojciferným rozdielom. Boli to skvelé pocity získať titul. S viacerými chalanmi sme hrávali ešte v mládežníckych kategóriách. Tím sme dali dokopy preto, že stále radi hráme basketbal. Doplnili ho mladšími hráčmi. Som na chalanov hrdý, na to, ako bojovali a aj keď nehrali najlepšie, vyhrali ťažké stretnutia,“ hovoril Martin Rýdzi, ktorého vyhlásili za najlepšieho trénera súťaže.
   Výborné výkony podával aj Matúš Mlynek, ktorý sa stal najužitočnejším hráčom Final Four a zaradili ho aj do najlepšej päťky turnaja. Úspech nášho tímu znásobuje aj to, že je zložený len z Pezinčanov, ktorí tu basketbalovo vyrástli.

 

Tomáš Prokop

 

Výsledky:
 
 Semifinále:
Real Bratislava – Pezinský výber 81:82
 strelci: Mlynek 24, Galgoci 21, Pulman 15, Hanúsek 12, Prokop 5, Rýdzi 4, Horínek 1, Bednár a Čermák
 
 Finále: Pezinský výber – KP Multichuys Bratislava 80:74 – strelci: Mlynek 24, Galgoci 16, Hanúsek 15, Pulman 14, Prokop 7, Rýdzi 4, Bednár a Čermák
 
 Zostava Pezinského výberu: Martin Rýdzi (hrajúci tréner), Matúš Mlynek, Marek Hanúsek, Maroš Galgóci, Rudolf Pulman, Tomáš Prokop, Lukáš Horínek, Peter Bednár, Gustáv Ďurnek, Filip Suchoň, Rudolf Čermák, Stanislav Sobota


Ohodnoťte článok: