Simona Mičudová s „A“ limitom na Majstrovstvá sveta juniorov

Jún 2015 / Prečítané 1635 krát

Simona Mičudová vpravo. FOTO: Peter Sukeník   V máji 2015 sa v plavárni na bratislavských Pasienkoch uskutočnili dve vrcholné plavecké podujatia, ORCA Cup 2015 a Veľká cena Slovenska 2015 za účasti veľkého počtu plavcov zo Slovenska a zahraničia.
   Na obidvoch pretekoch sa zúčastnila aj Pezinčanka Simona Mičudová. Na prvom z pretekov – ORCA CUP-e si vybojovala dve zlaté a jednu striebornú medailu na znakových tratiach a 200m polohové preteky. Druhý menovaný pretek – Veľká cena Slovenska bola z hľadiska obsadenia najkvalitnejším podujatím na Slovensku za účasti kompletnej slovenskej plaveckej špičky.
   Simona Mičudová sa na Veľkej cene Slovenska prezentovala výborným výkonom a časom 30,04 sek na 50m znak si vytvorila osobné maximum a zároveň splnila „ A “ limit na 5. Majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa uskutočnia v dňoch 25.-30. augusta 2015 Singapure. Najbližšie sa Simona predstaví na Majstrovstvách Slovenska v termíne 26.-28. 6. 2015. Následne ju čaká príprava na Majstrovstvá sveta, kde jej spoločne budeme držať palce, aby úspešne reprezentovala Slovensko a mesto Pezinok.

 

(PM)


Ohodnoťte článok: