PLAY OFF MHL Pezinok 2014/15

Jún 2015 / Prečítané 908 krát

   Vyraďovacie boje v Malokarpatskej hokejbalovej lige v Pezinku priniesli množstvo kvalitných zápasov o víťaza ligy. Medzi 8 najlepších sa dostali víťaz základnej časti Watberg Senec, prekvapenie súťaže nováčik pezinskí Draci, minuloročný vicemajster HC Chilli, Diabli Réca, majster ligy Haliganda Pezinok, Vitamíny Pezinok B, Hurons Budmerice a bratislavský Hancop. Huroni z Budmeríc a Hancop si zaistili postup do play off až v poslednom kole základnej časti.
   Štvrťfinálové zápasy sa hrali na 2 víťazné zápasy, kde Watberg Senec potvrdil svoju dominanciu nad Hancopom a postúpil bez problémov (5:1, 7:0), rovnako ako Draci Pezinok, ktorí nedopustili žiadne prekvapenie zo strany budmerických Huronov a vyhrali s jasnými výsledkami 8:1, 5:0. Tretí tím HC Chilli narazilo na pezinské Vitamíny B. Kým v základnej časti s nimi prehrali, tak vo vyraďovacej časti ich porazili 3:2 a 6:1. V poslednom a zároveň aj najdramatickejšom štvrťfinále narazili na seba minuloročný bronzový tím Diabli Réca a majster ligy Haliganda Pezinok. V prvom zápase sa tešila Haliganda po výsledku 4:3 a v druhom sa šťastie na nich usmialo až po trestných strieľaniach (3:2 sn) a doplnili tak štvorku semifinalistov.
   V semifinále medzi seneckým Watbergom a pezinskou Haligandou sa v oboch zápasoch tešili z výhry hráči Watbergu (6:2, 5:4), ktorí dokázali pezinského majstra potrestať gólmi hlavne v presilových hrách a práve tie rozhodli oba zápasy. Súboje priniesli kvalitný hokejbal z oboch strán, ale do finále mohol postúpiť len jeden tím a Haliganda po štyroch majstrovských tituloch sa musela zmieriť len s bojom o bronz. Tam na ňu čakal jeho minuloročný finalista pezinské HC Chilli, ktoré trochu prekvapujúco prehralo s nováčikom súťaže pezinskými Drakmi (2:4, 1:3). Ich vzájomné zápasy boli vyrovnané a rozhodovali takisto malé detaily, ktoré vyústili do finálového postupu pre Drakov. Tí využili menšie zaváhania súpera a mohli sa spoľahnúť na vyrovnané výkony svojich brankárov.
   Do finále sa dostali prvý a druhý tím po základnej časti Watberg a Draci, obaja nováčikovia ligy. Finále sa hralo na tri víťazné zápasy a vo všetkých dominovali skúsenejší hráči seneckého Watbergu, ktorí po výsledkoch 8:3, 7:1 a 3:1 zaslúžene vyhrali tento ročník MHL Pezinok, keď počas celej sezóny stratili len 1b a neprehrali žiaden zápas. V boji o 3. miesto sa stretli minuloroční finalisti Haliganda Pezinok s HC Chilli. Súboj o bronz bol vyrovnaný a priniesol pekný hokejbal z oboch strán. Po výsledkoch 4:5 sn, 2:1 a 6:3 sa radovali z bronzových medailí hokejbalisti HC Chilli.
   Po odohratí posledného zápasu boli dekorovaní jednotliví víťazi a jednotlivci v rôznych kategóriách. Veríme, že všetci fanúšikovia, ktorí chodili povzbudzovať svoje mužstvá, si počas celej sezóny prišli na svoje a na hokejbalovom ihrisku si vychutnávali pohodlie, ktoré im daný areál ponúkal.
  Veľké poďakovanie patrí vedeniu Malokarpatskej hokejbalovej ligy, Mestu Pezinok, jednotlivým nadšencom a sponzorom, ktorí pomáhajú vytvárať výborné podmienky nielen pre hráčov a rozhodcov, ale aj divákom.

 

(pv)

 


Ohodnoťte článok: