Majsterky Slovenska v show dance

Jún 2015 / Prečítané 824 krát

   Cez prvý júnový víkend sa uskutočnili v bratislavskej športovej hale Mladosť Majstrovstvá Slovenskej republiky v show dance a Slovenský pohár v moderných tancoch 2015. Súťaže sa zúčastnili aj gymnastky ŠK Juventa Bratislava, ktoré sa okrem modernej gymnastiky venujú tiež nácviku choreografií show dance. Medzi gymnastkami, ktoré sa na niekoľko mesiacov zmenili na tanečníčky, boli aj Pezinčanky Timea Oravcová (ZŠ Kupeckého) a Tereza Sluková (Gymnázium).
   Prvý deň súťažila Timea v kategórii detské sóla s choreografiou „Dračí bojovník“. Dostala sa až do finále, kde to dotiahla na bronzový stupienok. Skvele si viedla aj v skupinovej súťaži, kde spolu s ďalšími šiestimi tanečníčkami s choreografiou „Ach, ten budík!“ získali prvé miesto a stali sa majsterkami SR. Tereza účinkovala v juniorskych formáciach, ktoré sú kráľovskou disciplínou. Ich formácia mala názov „Šach mat“ a vytancovali si ňou suverénne 1. miesto a stali sa taktiež majsterkami SR.
   Súťaž pokračovala aj na druhý deň. Na programe boli detské duá a choreografie. Timea sa v duách predstavila spolu s Leou Sabo v choreografii „Pepek námorník“. Porota ich skvelý výkon ocenila zlatými medailami. Poslednou disciplínou v ktorej Pezinčanky účinkovali boli detské choreografie. Timea bola súčasťou skupinovej formácie „Kaleidoskop“, ktorú nacvičovali od januára. Dievčatá svoju choreografiu zvládli veľmi dobre a vybojovali si strieborné medaily. Trénerky ŠK Juventa pripravili svojim zverenkyniam pekné choreografie, ktoré získali i ďalšie najvyššie ocenenia. Nespomíname ich všetky, keďže dievčatá nie sú z Pezinka.
   Víťazi Majstrovstiev Slovenska v show dance si vybojovali účasť na Majstrovstvách Európy v Gibraltari a na Majstrovstvách sveta, ktoré budú v Nemecku.

 

(mo)

 


Ohodnoťte článok: