Poznávací zájazd na Severnú Moravu

Jún 2015 / Prečítané 757 krát

   Výbor ZO Jednoty dôchodcov Pezinok zorganizoval pre svojich členov v čase od 18. 5. do 22. 5. 2015 zájazd za spoznávaním hradov, zámkov a prírody na severnej Morave s ubytovaním v meste Rýmařov v hoteli Slunce Jeseníky.
   Prvou zastávkou bolo mesto Olomouc so svojím krásnym historickým centrom, zvláštnym Orlojom, nasledoval zámok v Bruntále, hrad Sovinec, manufaktúrna ručná výroba papiera v
V. Losinách, Kosárna v Karloviciach, kúpele Karlova Studánka, arborétum „Makču Pikču“, Pradedova galéria u Halousku s najväčším betlehemom na svete ( 250 figúr), kde jednotlivé sochy sú v životnej veľkosti a nakoniec zámok v Kuníne.
   Podnikli sme výstup na najvyššiu horu Hrubého Jeseníku a celej Moravy – Praděd, avšak pre nepriaznivé počasie sme neboli na rozhľadni, ktorá je na vrchole televíznej veže.
   Zájazd sa vydaril po všetkých stránkach, všetci sme boli spokojní s programom zájazdu, za čo ďakujeme predsedkyni MO JDS p. Zouzalíkovej. Spoznali sme krásny moravsko-sliezsky kraj s jeho pamiatkami, oddýchli sme si od každodenných starostí a načerpali silu do ďalších všedných dní.

 

Účastníci zájazdu

 


Ohodnoťte článok: