,,Zlaté“ gymnastky zo ZŠ Fándlyho Pezinok

Jún 2015 / Prečítané 1057 krát

   Gymnastky zo ZŠ Fándlyho aj v tomto školskom roku 2014/ 2015 žali úspechy v súťaži družstiev ale aj jednotlivcov v gymnastickom štvorboji. Po víťazstve v krajskom kole , ktoré sa konalo v apríli v Šenkviciach, postúpili na Majstrovstvá Slovenska dve družstvá.
   Majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji družstiev sa konali v dňoch 14.- 15. 5. 2015 vo Svätom Petri. V kategórii A - mladšie žiačky (1.-3. ročník) súťažili: Patrícia Tománková, Adriana, Stovičková, Sophia Biznárová, Vanessa Maco, Sofia Baňovičová. Svojou športovou bojovnosťou a podaním výborných výkonov na jednotlivých náradiach získali krásne 3. miesto. Sofia Baňovičová získala 2. miesto v súťaži jednotlivcov, čo je obrovský úspech.
   V kategórii B- staršie žiačky (4.-6. ročník) súťažili: Adela Balcová, Viktória Pokorádi, Klára Margitanová, Petra Polkorábová, Diana Cingelová. Uspieť na MSR v tejto kategórii a súperiť s gymnastkami rôznych gymnastických klubov je veľmi náročné. Svojím zodpovedným prístupom, húževnatosťou a obrovskou chuťou bojovať podali perfektné výkony. Precíznym gymnastickým prejavom si získali nielen rozhodcov, ale aj prítomných divákov. Ich tvrdá päťročná práca bola odmenená v podobe 1. miesta a získaním titulu Majsterky Slovenska. V súťaži jednotlivcov získala Petra Polkorábová nádherné 2. miesto.
   Dievčatá trénujú a pripravujú na súťaže Mgr. Irena Hlinkovičová a PaedDr. Miroslaa Petrakovičová.
   Trénerky ďakujú vedeniu školy za vytvorenie vhodných podmienok na trénovanie, rodičom za ústretovosť a pomoc v čase konania súťaží.
   Veríme, že výkony gymnastiek sa budú stále zlepšovať a robiť tak dobré meno nielen škole, mestu, ale aj sebe a svojim rodičom.

 

ZŠ Fándlyho