Úspešné podujatia v SOŠ Komenského

Jún 2015 / Prečítané 912 krát

   28. apríla 2015 Dom kultúry v Pezinku dýchal atmosférou praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky. Žiaci študijného odboru spoločné stravovanie pripravili raut a žiaci študijného odboru vlasová kozmetika vyhotovili účesy na kvetinové motívy, a to všetko pri príležitosti vernisáže maliarky Alenky Kolesárovej-Ličkovej, ktorej obrazy sú „plné kvetín“.
   Podujatie úprimne očarilo všetkých prítomných hostí, najmä rodičov, ktorí mali možnosť vidieť svoje deti priam v noblesnej atmosfére. Ako moderátorov, kuchárov, čašníkov, manažerov, príjemných spoločníkov a praktických ľudí. Z celej akcie bolo jasné, že SOŠ na Komenského ulici nie je žiadny „inkubátor“.
   Skúška naozaj zodpovedala pomenovaniu praktická - maturanti plánovali, normovali, komunikovali so sponzormi, hľadali partnerov na kultúrny program, na základe stretnutia a dialógov s pani maliarkou získali vedomosti o jej tvorbe, vytvorili excelentnú pozvánku pre vybraných hostí a hutné sprievodné slovo. Pri prípravných prácach im veľmi pomohli nepedagogickí pracovníci školy a majsterky odbornej výchovy, ktoré ich viedli v začiatkoch štúdia - v prvých krokoch na ceste za získaním prvého dokladu o vzdelaní na našej škole, teda výučného listu. Bolo veľmi príjemné sledovať záujem a pomoc technického a ekonomického personálu, ich tvorivú spoluprácu s odborným výcvikom v záujme žiaka. V tento deň boli otvorené školské kaderníctva až do začiatku vernisáže, aby si mohli hlavní aktéri (príp. pozvaní hostia) aj na posledný moment upraviť zovňajšok podľa svojich predstáv.
   Pri zabezpečení akcie vyšli maturantom v ústrety primátor Oliver Solga, riaditeľka DK Ingrid Noskovičová so svojimi pracovníkmi a pri sprievodnom programe zasa riaditeľka ZUŠ Mária Neuszerová. Pomohli (radami, materiálom, surovinami) Linda Heribanová, Mariana Tomašovičová (Mariana Decor), DH Šenkvičanka, KONRAD s.r.o., Danas Pezinok, Víno Matyšák, Mestská vínotéka Pezinok, PSG-PLUS - Miloš Guldan, Gastroslužby Koníček - Emo Noga, Reštaurácia Zelený dvor Slovenský Grob, McCain, BIDVEST, ATC-JR, s.r.o., OVOCIT, ÚZ Častá Papiernička, Framipek s.r.o., Jana Pešková, Gustáv Krasňanský, Diana Silná, Ľuba Stankovičová, Martina Vidová, Martina Cáderová, Patrik Herák, Matilda Uherčíková, Michal Benčurik, Ryba Košice, Poľovnícke združenie Leštiny, Martina Hlavenová, Ivan Koller, Ľubomír Čeman CDS a ďalší. Osobitné poďakovanie patrí firme Academy of Coffee zo Serede, ktorá sa venuje vysokej kultúre pitia kávy, baristom a, o.i., organizuje zaujímavé kurzy pre školy.
   Máj je mesiacom prijímacieho konania na stredné školy. Možno uvedené podujatia prispeli k rozhodnutiu deviatakov vybrať si budúce povolanie v oblasti gastronómie a služieb a pripraviť sa na ne práve u nás, v SOŠ, Komenského 27, Pezinok.

 

Elena Jurčíková, riaditeľka SOŠ

 


Ohodnoťte článok: