Futbalisti nepustili šancu z rúk!

Jún 2015 / Prečítané 927 krát

   Futbalisti pezinského PŠC vybojovali postup do III. ligy, keď triumfovali v IV. lige sk. B. Keďže istotu postupu si Pezinčania zabezpečili už s predstihom, zápas záverečného 26. kola proti Zohoru sa v prvú júnovú nedeľu niesol v uvoľnenej atmosfére. Na výsledku už príliš nezáležalo, a tak príliš neprekvapuje, že sa v ňom zrodila remíza 1:1. Po záverečnom hvizde však vypukli spontánne oslavy.
Mladý káder pod vedením trénera Daniela Federla dokázal na jar nadviazať na vydarenú jesennú časť. Prezentoval sa atraktívnym herným prejavom a druhým najúdernejším útokom v lige. Zároveň mal najlepšiu defenzívu v súťaži, keď sa zvlášť na jar mohol spoľahnúť na skúseného brankára Jána Belicu. Najlepším strelcom Pezinčanov bol s 11 gólmi Marek Tábora. Miroslav Varga dal o jednej menej, Matúš Heriban pridal 9 a Michal Janotík 8. Celkovo sa do streleckej listiny zapísalo až trinásť hráčov PŠC.
   Za zmienku stojí, že o postup sa zaslúžilo mužstvo vyskladané prevažne z Pezinčanov, odchovancov PŠC. V kádri figurovali Ján Belica, Martin Belko, Matúš Benčúrik, Juraj Berzedi, David Bulava, Jakub Gavorník, Matúš Heriban, Marek Janotík, Michal Janotík, Patrik Jureník, Matej Klokner, Ivan Kolembus, Juraj Miškovský, Jakub Rajníc, Peter Rajníc, Jakub Slezák, Rastislav Srnánek, Marek Tábora, Miroslav Varga a Filip Zmij. Počas ročníka do hry vo farbách pezinského klubu zasiahli aj Jozef Cighard, Matej Čajkovič, Miroslav Frič, Matej Miškovský a Dominik Slezák.
   V stredu 10. júna oslavy pokračovali, keď sa futbalisti zúčastnili slávnostného prijatia na pôde mestského úradu, z ktorého si každý odniesol menší darček. Primátor Oliver Solga vo svojom príhovore vyzdvihol výborné výkony a atraktívny herný prejav mladého kolektívu, hráčom zaželal, aby sa im predovšetkým vyhýbali zranenia a prisľúbil, že mesto bude pokračovať v podpore športu. Primátor tiež vyzdvihol prácu súčasného Výboru PŠC na čele s predsedom Igorom Andelom a podpredsedom Jánom Čechom, ktorému sa podarilo odvrátiť hroziaci zánik klubu, nastoliť v ňom poriadok a nasmerovať ho k lepším výsledkom. Tie nakoniec vyústili do zaslúženého úspechu.
   Teraz, počas krátkej letnej prestávky, treba spraviť maximum, aby sa pezinskí futbalisti v silnejšej konkurencii (napríklad aj bratislavského Interu) nestratili a naďalej robili dobré meno tomuto tradičnému klubu i nášmu mestu.

 

(pšc)