Klamal? Vyjadrí sa písomne!

Jún 2015 / Prečítané 845 krát

   Bola to zvláštna, v čomsi až absurdná situácia. Poslanec M. Grell prežil na ostatnom zastupiteľstve zdrvujúcu kritiku. Odo mňa ako primátora, viceprimátora M. Andela, aj poslanca prof. R. Bílika.
   Podľa nás bolo klamstvom a ohováraním viceprimátora M. Andela, na ktorého si vymyslel (alebo mu azda niekto iný vymyslel?) fiktívne prepojenie na firmu Stavoimpex s náznakom korupcie. Keď bol Grell vyzvaný, aby obvinenia verejne vysvetlil, zmohol sa, rovno pred kamerami TV Pezinok a tvárou v tvár tým, ktorých obviňuje, akurát arogantne odpovedať, že dá písomnú odpoveď.
   Namiesto prednesenia dôkazov o svojich tvrdeniach, alebo chlapského uznania chyby a ospravedlnenia viceprimátorovi Andelovi, nastalo trápne vypisovanie v Srdci Pezinka s titulkom
„Humoristický Pezinčan“, ktorým vraj „pokračujeme v humoristických tvrdeniach pána primáto
ra“ (cit. Srdce Pezinka).
   „Srdciari“ tiež napísali v ich časopise, v č. 5, že poslanci za OZ Spoločne pre Pezinok rozpredávajú majetok mesta developerom. Na žiadosť primátora, aby uviedol aspoň jeden jediný príklad takéhoto rozpredaja majetku, Grell opäť nevedel odpovedať. Čo z toho vyplýva? Podľa mňa len skutočnosť, že si vymýšľal, pretože nič také sa nikdy nestalo. Ak mesto za posledné roky predalo majetok, vždy len taký, ktorý sa stal nepotrebným, nevyužitým. A peniaze neprejedalo, ale ďalej investovalo do zhodnocovania vlastného (teda mestského) majetku.
   Dnes je temer každému, azda aj členom OZ Srdce Pezinka a ich priaznivcom, nad slnko jasnejšie, že Grell so svojimi „ ideológmi “ za chrbtom opäť zavádzal. Šancu postaviť sa k veci chlapsky mal a nevyužil. Teraz mu už zostáva len ďalej zahmlievať a prostredníctvom Srdca Pezinka (najradšej však anonymne) podsúvať ľuďom hlúposti typu, že viceprimátor Andel, ktorý žiadal od redakcie Srdca Pezinka opravu a od Grella ospravedlnenie, list nechal Grellovi v jeho predajni a nie v redakcii, a že list nebol v znení tlačového zákona, a že nemal byť adresovaný Grellovi, a on nie je vydavateľ mesačníka Srdce Pezinka, atď. Akosi ale zabúda, že je ústrednou postavou Srdca Pezinka, členom redakčnej rady časopisu a predsedom poslaneckého klubu.
   Neviem ako vám, ale mne je jasné, že sa len zúfalo vyhovára a pritom kydá špinu na mňa, mojich kolegov, na poslancov zo Spoločne pre Pezinok a na redakciu Pezinčana. Tak, ako to bolo aj v prípade kanalizácie Za dráhou. Srdce Pezinka síce uverejnilo rukopis dnes už bývalého predsedu spoločenstva vlastníkov bytov (na druhý či tretí deň už predsedom nebol, konal svojvoľne a obyvatelia sa mi za neho ospravedlnili), ale akosi zabudol povedať, že tlak na Mesto vyvíjajú nie občania, ale hlavne osem súkromných firiem, ktoré sú v Tehelni a kanalizáciu potrebujú. Pritom môžem doložiť, a potvrdia to zrejme aj zástupcovia firiem, že Mesto opakovane koná, a to i napriek tomu, že s kanalizáciou nemá prakticky nič spoločné.
   M. Grell sa ale už nemusí nikomu ospravedlňovať. Viceprimátor Andel mu jasne povedal, že s ním si už ruku nepodá. R. Bílik ho, ako kamarát, vyzval aby prestal s osočovaním a špinavosťami, ktoré za dvadsať rokov v pezinskej samospráve on osobne ani nikto z nás nezažil.
   Aby neprišlo k nedorozumeniu, tu nejde o vybavovanie si účtov medzi politickými rivalmi, ale (z mojej, resp. našej strany) o jasné a jednoznačné odmietnutie praktík, ktoré smerujú k naplneniu poučky o stokrát opakovanej lži. Chcem veriť, že v OZ Srdce Pezinka i medzi jeho poslancami, sú aj slušní ľudia. Byť však na ich mieste, s takýmto predsedom a lídrom nechcem mať nič spoločného.

 

Oliver Solga

 


Ohodnoťte článok: