Do práce na bicykli 2015

Jún 2015 / Prečítané 1002 krát

Víťazný tím Mesta Pezinok. zľava: Alexander Pravda, Oľga Moťovská a Beáta Dadajová   Mesto Pezinok sa tento rok taktiež zapojilo do 2. ročníka celonárodnej súťaže organizovanej Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR s názvom „Do práce na bicykli 2015“. Vyhlasovateľom súťaže bol národný cyklokoordinátor, organizačným a odborným garantom bola Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica spolu s partnermi PBS Kostitras a TBS JUS Martin. Tento rok sa zapojilo celkovo 55 slovenských miest a zapojilo sa takmer 3 tisíc účastníkov.
   V rámci nášho mesta sa prihlásilo 7 tímov s 19-mi súťažiacimi (Mesto Pezinok, EGIT TEAM, Cyklokoalícia Pezinok, Vitana, ecorec, oni a Kobylky). Spomedzi všetkých zúčastnených miest sme obsadili 21. miesto, keď sa spolu odjazdilo 3 670,4 km, čo predstavovalo 266 jázd na bicykli. Bicyklisti tým ušetrili 918,2 kg CO2. Medzi jednotlivými súťažnými družstvami tím mesta Pezinok v trojčlennom zložení najazdil 2 096 km a obsadil celkové 13. miesto. Medzi jednotlivcami skončil Alexander Pravda na 1. mieste, keď najazdil najviac 2 015 km.
   Všetkým zúčastneným cyklistom veľmi pekne ďakujeme za účasť. Viac informácií o celej súťaži a výsledkoch nájdete na www.dopracenabicykli.eu

 

(pv)