Skončil jubilejný 10. ročník Pezinskej školskej ligy v stolnom tenise

Máj 2015 / Prečítané 485 krát

   Dňa 12. 5. 2015 sa v telocvični a stolnotenisovej hale ZŠ Na bielenisku konal záverečný turnaj 10. ročníka Pezinskej školskej ligy v stolnom tenise. Desať ročníkov bez prerušenia už tradične medzi sebou súťažia žiaci základných a stredných škôl. V prvých ročníkoch len pezinských, neskôr aj okresu Pezinok a v ostatných dvoch rokoch liga prekročila hranice okresu a stala sa krajskou súťažou tak v súťaži jednotlivcov ako aj v súťaži družstiev. Desiaty ročník nebol len jubilejný, ale zároveň aj rekordný. Počet detí, ktoré sa zapojili do súťaží, prekročil číslo 200, keď v súťažiach družstiev a jednotlivcov súťažilo za svoje školy celkom 203 detí z Pezinka a okolia. Celých desať ročníkov sa liga koná pod záštitou primátora Pezinka Mgr. Olivera Solgu, ktorý pravidelne medzi deti chodí. Organizačne ligu po celý čas jej existencie zabezpečuje Stolnotenisový klub ZŠ Na bielenisku Pezinok spolu s vedením ZŠ Na bielenisku. Za to, že liga môže existovať v stále sa rozširujúcej forme, patrí vďaka nielen organizátorom, ale aj všetkým trénerom a učiteľom na jednotlivých školách, ktorí sa deťom pravidelne venujú. V neposlednom rade treba poďakovať aj mestu Pezinok, ktoré prostredníctvom podpory projektov a činnosti klubov do značnej miery ligu materiálne zabezpečuje.
   Pre veľký záujem aj tých najmenších – „prvo-stupniarov“ základných škôl sa postupne rozširoval počet vekových kategórií, v čom bol opäť desiaty ročník rekordný a aby si mohli odniesť pekné ceny aj tí najmenší, bolo vytvorených spolu 8 vekových kategórií chlapcov a dievčat. Takisto súťaž družstiev prebiehala počas celého školského roka v pravidelných stretnutiach družstiev v 7 kategóriách.
   Najúspešnejšie družstvá 10. ročníka sú:
   ZŠ Viničné v kategórii najmladší žiaci A, ZŠ Blatné v kategórii najmladší žiaci B, ZŠ Viničné v kategórii najmladšie žiačky, ZŠ Na bielenisku v kategórii mladší žiaci, ZŠ Fándlyho v kategórii mladšie žiačky, ZŠ Na bielenisku v kategórii starší žiaci a dorastenci a takisto ZŠ Na bielenisku v kategórii staršie žiačky a dorastenky. Ceny družstvám pred zahájením turnaja najlepších jednotlivcov TOP 16 odovzdali viceprimátor Pezinka Ing. Ján Čech a riaditeľka ZŠ Na bielenisku Mgr. Ingrid Jurčová.
   V súťaži jednotlivcov po záverečnom turnaji TOP 16 a po spočítaní bodov za celý ročník sa v konečnom poradí na stupne víťazov v jednotlivých kategóriách postavili:
   Najmladší žiaci do 8 rokov: 1. Matúš Bognár, Veľký Biel, 2. Michal Heckl, Blatné, 3. Michal Janík, ZŠ Fándlyho a Lukáš Hanzlík, Blatné. Najmladšie žiačky do 8 rokov: 1. Lenka Kováčová, ZŠ Fándlyho, 2. Natália Bégerová, ZŠ Fándlyho, 3. Andrea Verťalová, Viničné a Izabella Feke, ZŠ Na bielenisku. Najmladší žiaci do 10 rokov: 1. Dávid Dugovič, Blatné 2. Matúš Žemla, Veľký Biel, 3. Karol Varga, Blatné a Matej Fukas, Blatné.
Najmladšie žiačky do 10 rokov:
1. Barborka Krebsová, ZŠ Na bielenisku, 2. Sandra Marčišová, Blatné 3. Martinka Zemanová, Viničné a Vanessa Mrázová, Viničné. Mladší žiaci: 1. Peter Krajčovič, Gymnázium Modra, 2. Jakub Krebs, Gymnázium Modra, 3. Samuel Dográcia, ZŠ Na bielenisku a Peter Belko, ZŠ Na bielenisku. Mladšie žiačky: 1. Zuzana Kováčová, ZŠ Fándlyho 2. Barborka Krebsová, ZŠ Na bielenisku, 3. Silvia Vargová, Svätý Jur a Zuzana Lukáčová, ZŠ Fándlyho. Starší žiaci a dorastenci: 1. Adam Brat, Gymnázium Pezinok, 2. Dávid Jakubec, Gymnázium Modra, 3. Matúš Sklenár, Gymnázium Pezinok a Marek Jalovecký, Gymnázium Pezinok. Staršie žiačky a dorastenky : 1. Sarah Belianska, ZŠ Na bielenisku, 2. Natália Hagarová, Gymnázium Pezinok,
3. Mária Trochtová, ZŠ Kupeckého a Sandra Horvat, ZŠ Fándlyho. Pavel Alexy

 


Ohodnoťte článok: