Výsledky pezinských karate klubov

Máj 2015 / Prečítané 438 krát

   Dňa 25.4. sa konal v športovej hale Elán v Bratislave už 26. ročník Medzinárodného turnaja v karate. Turnaja sa zúčastnilo 7 štátov a viac ako 350 štartujúcich. Mladí pezinskí karatisti sa na turnaji predviedli vo výbornej forme a prekvapili svojimi víťazstvami nielen trénerov klubových, ale aj reprezentačných.
   V takej silnej konkurencii aká v Bratislave bola, si naši zverenci vybojovali nasledovné krásne umiestnenia. V kategórií kata chlapcov 7-9 rokov si 1. miesto vybojovalo naše družstvo v zložení R. Klúčár, M. Sarkoci, K. Klúčárová. Ďalšie zlato si v kategórií kumite družstvá chlapci 10-12 rokov vybojovalo naše družstvo v zložení P. Szabo, T. Šefčík, D. Štrbka. V individuálných kategóriách si zlaté medaily odniesli: kumite chlapci 10-12 rokov -150 cm P. Szabo, kata chlapci 7-9 rokov goju-ryu štýl R. Klúčár a ďalšiu zlatú medailu v kata chlapcov si vybojoval M. Sarkoci. Strieborné medaile si odniesli v kumite dievčatá 7-9 rokov -140 cm K. Klúčárová, R. v kategórií kata chlapci 7-9 rokov open a T. Šefčík v kumite chlapci 10-12 rokov +150 cm. Uvedené výsledky svedčia o tom, že naši mladí pretekári sú dobre pripravení na M-SR, ktoré sa budú konať 30. 5. 2015 u nás doma v Pezinku. Veríme, že prídete našich pretekárov povzbudiť aj vy svojimi hlasivkami. Miroslav Horák, Karate-kickbox klub Pezinok

   V sobotu 18. 4. sa vo Viničnom konalo 4. kolo Bratislavského pohára v karate - Majstrovstvá Bratislavy. 1. Karate Club Pezinok reprezentovalo 22 pretekárov. Na súťaži sa zúčastnilo 150 detí. Výsledky: súťažná disciplína karate agility 1.miesto Z. Asványi, E. Zapletalová, J. Novota, M. Fraňová, S. Fraňová, J. Kováčik, L. Hadvigová, M. Baláž, Š. Hrdlovič, M. Hrdlovič. 2. miesto H. Azim, A. Zapletal, M. Bielik, L. Vorlíčková, F. Gireth, 3. miesto M. Beladič súťaž Kata 2. miesto E. Bednáriková súťaž kumite 1.miesto M. Hrdlovič, T. Žbodák, Š. Fischer, 2.miesto Š. Hrdlovič, M. Bielik, F. Iglarčík, 3. miesto J. Kováčik, T. Žbodák, A. Juráš, S. Jarošinec.
   V nedeľu 3. 5. sa konala vo Viničnom posledná súťaž v karate pred Majstrovstami Slovenska, ktoré sa uskutočnia 16. 5. 2015 v Sabinove. Naši chlapci dosiahli krásne výsledky v kumite:
1. miesto Š. Hrdlovič, 1.miesto M. Hrdlovič, 2. miesto A. Juráš, 3. J. Kováčik , 3.miesto T. Žbodák, 1.miesto kumite družstvá 1. Karate Club Pezinok. Gratulujeme. Majstrom Slovenska v karate sa stal MATÚŠ HRDLOVIČ.

   V sobotu 16. 5. 2015 organizoval Slovenský zväz karate Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov, ktoré sa uskutočnili v Sabinove. Karatisti z 1. Karate Clubu Pezinok si v silnej konkurencii priniesli domov 1 x zlato a 3 x striebro. Výsledky: 1. miesto Matúš Hrdlovič - kumite 2. miesto T. Žbodák - kumite 2. miesto kumite družstvá - M. Hrdlovič, Š. Hrdlovič, Jozef Kováčik,M. Bielik a T. Žbodák 2. miesto M.Hrdlovič - karate agility. Gratulujeme a ďakujeme trénerovi Jurajovi Gažovi za prípravu.

 

Svatava Sulanová


Ohodnoťte článok: