Keď nie slovom, aspoň obrazom

Máj 2015 / Prečítané 466 krát

   Metódu, ako vystrihnutú z čias totality, si zvolila redakcia Srdca Pezinka vo svojom aprílovom čísle pri článku „Sociálna komisia u bezdomovcov“. Podpísali ho Elena Žárska a Zlatica Herdová. V článku sa popisuje stav Nocľahárne – mestského centra pre bezdomovcov na Bratislavskej ulici. 

   Predchádzala mu návšteva Komisie sociálnej starostlivosti, ktorej členkou je aj poslankyňa Žárska. Všetci prítomní konštatovali, že podmienky v našej Nocľahárni sú viac ako štandardné, a že ani mnohí dôchodcovia, ktorí celý život poctivo pracovali, žiaľ, dnes nebývajú v takýchto podmienkach.
   Až potiaľto by bolo všetko v poriadku, keby redakcia Srdca Pezinka k tomuto vcelku pozitívnemu článku nepridala fotografiu (akože ilustračné foto) nie z Nocľahárne, ale z anonymného brlohu bez okien, s posprejovanými stenami a matracmi na zemi.
   Fotografia, uverejnená spolu s článkom, u mnohých čitateľov navodzovala na prvý pohľad dojem, že takto to vyzerá aj v našom mestskom „azyláku“. Pritom si mohli autorky článku alebo redakcia urobiť vlastnú fotografiu alebo o ňu požiadať Mesto.
   Domnievame sa však, že tendenčné a cielené poškodenie mesta redakcii vyhovovalo viac. Podobne ako minulý mesiac, keď tento pamflet uverejnil absolútne tendenčný článok „Bágrom na bezdomovcov“.
   Je nám jasné, že redakcia Srdca Pezinka sa opäť bude vyhovárať, že to tak nie je, že len nemali inú fotku a podobne.
   Odmietame takéto metódy, ktoré hrubým spôsobom poškodzujú prácu mesta a dlhoročnú snahu integrovať bezdomovcov – tých, ktorí o to prejavia záujem – do mestskej komunity. Zároveň žiadame redakciu Srdca Pezinka, aby sa za uverejnenie nepravdivej fotografie verejne ospravedlnila. Dočkáme sa niekedy?
   Pre porovnanie uverejňujeme vľavo manipulatívnu fotografiu zo Srdca Pezinka. Vpravo je skutočný stav mestskej Nocľahárne.

 

(OŠaSS)

 


Ohodnoťte článok: