Významná investícia pre Pezinok a okolie

Máj 2015 / Prečítané 642 krát

   Nadnárodná spoločnosť Lyreco, európska jednotka v dodávkach kancelárskych potrieb rozširuje svoje distribučné a administratívne centrum pre strednú Európu a plánuje sa presťahovať z Bratislavy do Pezinka.
   Prípravné stavebné práce sa začali v apríli 2015 a slávnostné položenie základného kameňa sa uskutočnilo 13. mája 2015. Do nových priestorov sa spoločnosť plánuje presťahovať už koncom tohto roka.
   „V prvej decembrovej fáze to bude distribučné centrum a vo februári 2016 aj administratívna časť spoločnosti. Nové priestory prinesú inovatívne procesy v riadení zásob, a tým aj kvalitnejšie a nové služby zákazníkom. Zároveň dôjde k zväčšeniu skladových kapacít na 15 000 m2. Slovensko aj naďalej zostáva hlavným distribučným a administratívnym centrom pre štyri trhy vrátane Slovenska, Česka, Rakúska a Maďarska.“ uviedol marketingový riaditeľ firmy Alexandr Gaži.
   Z celkového počtu 250 zamestnancov, ktoré firma aktuálne zamestnáva v strednej Európe, sa okrem obchodného oddelenia novej distribučnej a administratívnej centrály v Pezinku zamestná100 pracovníkov.
   Nové väčšie priestory umožnia spoločnosti Lyreco pokračovať v expanzii, v zvyšovaní trhového podielu a aj vo vytváraní nových pracovných príležitostí v regióne Pezinok.
   Spoločnosť Lyreco bola založená v roku 1926 v severnom Francúzsku a v súčasnosti pôsobí v 45 krajinách po celom svete s viac ako 10 000 zamestnancami. V súčasnosti sortiment zahŕňa široké portfólio kancelárskych produktov a zariadení, ochranných pracovných pomôcok, občerstvenia a hygieny pre každodenné používanie v kanceláriách a na iných pracovných miestach.

 

(r)

 


Ohodnoťte článok: