Bez komentára ...

Máj 2015 / Prečítané 1706 krát

   Podľa niektorých ľudí nemá zmysel reagovať na články, ktoré sa objavujú v Srdci Pezinka. V duchu príslovia: „Psi štekajú – karavána ide ďalej“. Iní však hovoria, že reagovať treba a argumentujú iným citátom: „Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí, aby slušní ľudia boli ticho“. Vybral som si tú druhú možnosť.
   Nové májové číslo Srdca Pezinka sa opäť nesie v konfrontačnom duchu a autori článkov sú skrytí pod nič nehovoriacou skratkou „redakcia“. Nie je ťažké domyslieť si, prečo. Z anonymity vystupuje len Milan Grell, ktorý svoje články podpísal. Ešteže tak! Aspoň vieme, kto je autor takého nehorázneho klamstva, ako je to o viceprimátorovi Milošovi Andelovi a jeho údajnom prepojení na firmu Stavoimpex. Píšeme o tom v stanovisku mesta na strane 2.
   To by ale nebolo všetko. M. Grell sa napríklad sťažuje na nemožnosť publikovať v Pezinčanovi, hoci v tomto čísle má článok on i K. Štrbová. Redakcia neuverejnila len článok M. Bartoňa „Čo sa stane o tri mesiace“, ktorý je však uverejnený v Srdci Pezinka. Keďže s autorom článku sa roky poznáme, prekvapene som sa ho spýtal, ako to myslel. Povedal mi do telefónu, že on článok v tejto podobe nepísal, dal k nemu len podklady a svoje meno. Opýtal som sa ho, či chce článok uverejniť aj v Pezinčanovi, keďže hrubo skresľuje realitu a Mesto bude musieť na to reagovať. Článok sa týkal kanalizácie Za dráhou a hovorí o tom, že mesto sa o kanalizáciu (podotýkam súkromnú!) nestará, primátor len sľubuje a pod. Je to kanalizácia Tehelní a všetkých okolitých podnikov a tiež dvoch bytových domov. V roku 2009 mesto zaplatilo monitoring a čistenie a odvtedy nikto zo spomenutých vo veci nekonal. Kanalizácia je teda „nikoho“. BVS tvrdí, že kanalizáciu preberie až po rekonštrukcii. Neexistuje žiaden zákon ani predpis, ktorý by hovoril, že túto rekonštrukciu má zaplatiť mesto.
   Napriek tomu sme opakovane rokovali so všetkými dotknutými a hľadali riešenia. Pritom by sme to vôbec nemuseli robiť, ide nám len o občanov, obyvateľov dvoch bytoviek. Stretnutie bolo aj 19. 5. (na ňom bol aj M. Bartoň), ďalšie bude 25. 5.
   Z článku som sa však dozvedel, že len sľubujem, nekonám a podobne. Keď sme si veci vyjasnili a p. Bartoň uznal, že Mesto aj primátor konajú, požiadal, aby redakcia článok stiahla.
V Srdci Pezinka to však už nešlo, článok „dopísali“ a uverejnili.
   V inom článku M. Grell poukazuje, aká je redakcia Pezinčana nedemokratická a nedáva jemu a jeho „srdciarom“ priestor. O demokracii a profesionalite Srdca Pezinka svedčí to, že žiadosť o opravu, o ktorú požiadal M. Andel, pretože považoval za potrebné reagovať na obvinenia z aprílového čísla, ktoré sa dotkli jeho cti, redakcia odmietla opravu uverejniť! Uverejnila však Grellov článok „Neospravedlnenie“ kde píše, že ospravedlniť sa má skôr pán Andel, ktorý podľa neho priznal spojenie so Stavoimpexom. Promptná „reakcia“ na žiadosť adresovanú redakcii Srdca Pezinka sa ešte predtým ocitla aj na stránkach V. Mizeráka. Aspoň vidno, kto za koho kope. V tomto prípade do viceprimátora.
   Pýtam sa však, prečo sa M. Grell bojí a nedovolí uverejniť fakty, ktoré M. Andel uviedol a svedčia o tom, že M. Grell čitateľov zavádza? Prečo Grellovi v tomto prípade neprekáža cenzúra? Prečo v tomto prípade nevolá on a ostatní „Srdciari“ po pluralite? Jednoznačne preto, že by sa ukázalo, že si všetko vymyslel a teraz nevie, ako z toho vycúvať.
   A na záver si redakcia po roku opäť spomenula aj na plat primátora. Opäť zahrala na najnižšie pudy, teda závisť. Vraj M. Grell, keby bol primátor, nárokoval by si len základný plat a mestu by ušetril tisíce. Tomu verím, veď možno ostatné by si pán Grell vykompenzoval svojimi „podnikateľskými“ aktivitami. Príkladov je po Slovensku dostatok.
   Takže ešte raz pripomeniem to príslovie: „Psi štekajú – karavána ide ďalej“. A ja dodávam, že ide úspešne ďalej a žiadna zlomyseľnosť, klamstvá a výmysly ju nezastavia! Aj keď prichádzajú od Srdca...

 

Oliver Solga

 


Ohodnoťte článok: