Gymnastky na pohárových súťažiach v ČR

Apríl 2015 / Prečítané 1557 krát

Timea Oravcová na Milevskom pohári.   Gymnastky ŠK Juventa Bratislava začali tohtoročnú sezónu pohárovými súťažami v modernej gymnastike. V najagilnejšom bratislavskom klube pôsobia mladé Pezinčanky – juniorka Michaela Mozolíková, staršia žiačka Tereza Sluková (obe Gymnázium) a mladšia žiačka Timea Oravcová (ZŠ Kupeckého ul.).
   Prvú marcovú sobotu sa uskutočnila v Milevsku (ČR) medzinárodná súťaž – 24. ročník Milevského pohára. V najpočetnejšej kategórii mladších žiačok, za účasti 22 pretekárok z Českej republiky, Nemecka, Poľska, Rakúska a Slovenska, účinkovala Timea Oravcová. Predstavila sa s dvomi zostavami s obručou a bez náčinia. Vybojovala si tri strieborné medaily, dve za zostavy a jednu za celkové druhé miesto. V kategórii starších žiačok štartovala Tereza Sluková, ktorá sa predviedla tiež dvomi zostavami (bez náčinia a obruč). V prvej disciplíne skončila suverénne prvá, v druhej s obručou sa jej darilo menej. Získala za zostavu zlatú a za celkové umiestnenie striebornú medailu.
   Juniorka Michaela Mozolíková sa 21. marca zúčastnila pohárovej súťaže Veselská panenka vo Veselí nad Moravou (ČR), kde obsadila siedme miesto.
   Poslednú marcovú sobotu Timea Oravcová štartovala v Jihlave na súťaži Vysočina Sežev CUP II. Súťažila s 25 pretekárkami z Českej republiky. Skončila celkove druhá (povinné disciplíny – švihadlo a obruč) za českou reprezentantkou Sabrine Almargni z TJ Sokol Žižkov.

 

(mo)

 


Ohodnoťte článok: