Výsledky z X. ročníka Pezinského plaveckého maratónu

Apríl 2015 / Prečítané 520 krát

   V dňoch 27.-28. marca 2015 sa konal už jubilejný X. ročník 24 hod. NONSTOP plaveckej štafety v mestskej plavárni. Oficiálne bolo podujatie otvorené v piatok krátko pred obedom primátorom mesta Oliverom Solgom. Prvými plávajúcimi štafetovým spôsobom boli členovia Plaveckého klubu Pezinok a po nich postupne nasledovali jednotlivé pezinské školy, spolky, inštitúcie, športové kluby, záchranárske zložky a hlavne verejnosť. 
   Jednou z noviniek bolo pre každého plavca po preukázaní sa tohtoročným pamätným listom 1 VSTUP do bazéna ZDARMA (možné využiť do 30. 6. 2015). Druhá odmena sa týkala „vytrvalých plavcov“ – pri preukázaní sa všetkých pamätných listov 10 ročníkov Pezinského plaveckého maratónu získa pamätné tričko podujatia.
   Ukončenie štafety a slávnostné vyhlásenie výsledkov s odovzdávaním cien prebehlo v sobotu krátko po doplávaní posledného plavca. Boli vyhodnotení víťazi v jednotlivých kategóriách, ktorých odmenil viceprimátor mesta Ján Čech. Spokojnosť môžeme vysloviť s návštevnosťou, ale hlavne odplávaním rekordných dĺžok, keď sme stanovili nový rekord podujatia.

Počet účastníkov: 526 (štvrtý najvyšší počet za 10 rokov)
Počet odplávaných dĺžok 25 m bazéna: 3 624 t.j. 90,60 km – nový rekord
Najmladší účastník: Nina Lisá (2013)
Najstarší účastník: Miroslav Havel (1942)
Najpočetnejšia rodina: rodina Lošonských (9 členov rodiny)

Najrýchlejší plavec do 15 r.:
- dievča: Ema Podhorná 32,12 s
- chlap.: Sebastián Jajcay 28,68 s

Najrýchlejší plavec od 15 do 18 r.:
- dievča: Sofia Hippová 32,05 s
- chlap.: Marek Hrnčiar 34,49 s

Najrýchlejší plavec do 50 rokov:
- žena: Gabriela Lalinská 31,32 s
- muž: Jozef Šimo 28,62 s

Najrýchlejší plavec nad 50 rokov:
- žena: Alena Gusejnová 1:07,75 min
- muž: Vladimír Kolárik 38,54 s

   Veľké poďakovanie patrí spoluorganizátorom, a to celému Plaveckému klubu Pezinok, pracovníkom Mestského podniku služieb, zdravotníkom Slovenského červeného kríža, ale aj jednotlivým sponzorom, ktorí podporili uvedené podujatie: Vitana Slovensko, Mondelez Bratislava, Budiš, Vinkova, Bageta - Ing. Gottschall, Pekáreň Častá, p. Andel, p. Krátky, p. Krivosudský. p. Koller, p. Máthe, Ing. Slováček, p. Veselský.
   Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a tešíme sa spolu s vami na XI. ročník.

 

(pv)

 


Ohodnoťte článok: