Nadácia REVIA: Podporíme 9 projektov v sume 2 250 eur

Apríl 2015 / Prečítané 1388 krát

   Predstavujeme vám deväť výborných myšlienok, ktoré spoja ľudí, prinesú príjemné zážitky, obohatia komunitu. Za realizáciou každej myšlienky je veľa dobrovoľníckej práce, energie a radosti. Aj preto tieto projekty dostali zelenú. Teší nás, že podporené podujatia budete môcť zažiť aj vďaka príspevkom nadácie REVIA.
   Pezinská akčná kopa už tradične netradičným spôsobom predstaví alternatívnu tvorbu – street art, z dreva vyrezávané sochy a priblíži nám históriu Slovanstva. Plavecký klub Polície v Pezinku vďaka finančnej podpore zakúpi rozmanité pomôcky, ktoré neplavcom pomôžu skamarátiť sa s vodou. A do tretice, pacienti Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela v Pezinku si spestria život – vlastnoručne si vyrobia mega scrable.
   Aktívni ľudia sú aj u susedov v Modre. OZ Otvorené záhrady predstaví začiatkom júna 23 romantických modranských záhrad. Príďte sa inšpirovať a vychutnať si krásu rozkvitnutej jarnej prírody. Aj záhrada pani Dugovičovej otvorí svoje brány počas tohto podujatia. V tieni stromov si budete môcť prečítať knižku, posedieť, relaxovať, zapojiť sa do pokračovania projektu Kniha-haha-ha. Bachova spoločnosť uvedie v Modre už po druhýkrát vynikajúcich organových virtuózov počas troch koncertov na prelome júla a augusta. Málo športujete? Pridajte sa a príďte si zabehať s Muflonkrosákmi Štúrovskú štreku – malí, veľkí, všetci sú vítaní v rodinnej atmosfére modranského preteku. Aj v Materskej škôlke v Modre sú kreatívni ľudia, ktorí majú radi tradície. V spolupráci s chránenou dielňou ušijú pre najmenších typické modranské kroje. Múzeum Ľ. Štúra dohliadne, aby kroje dôveryhodne vystihli charakter nášho kraja. Na Deň otcov sa pri modranskom rybníku stretnú vodníci zo širokého okolia. Ľudový súbor Kráľová – ĽUSK pripraví zaujímavý program plný tvorivých dielní, súťaží, detských predstavení.
   Priatelia, teší nás vaša angažovanosť a aktivita. Vážime si vašu prácu a oceníme každý dobrý nápad.
   Pripomíname, že 31. mája 2015 bude uzávierka druhého tohtoročného grantového kola. Nakoľko je rok 2015 aj rokom osláv 200. výročia narodenia Ľ. Štúra, podporíme aj aktivity zamerané na štúrovskú tematiku a súvisiace s plánom podujatí k Roku Ľudovíta Štúra. Termín uzávierky je taktiež 31.5.2015 a pre žiadosti platia rovnaké pravidlá ako pre ostatné projekty. Projekty zamerané na seniorov prijímame priebežne počas celého roka. Bližšie informácie na www.revia.sk, fb: Nadácia Revia alebo č. tel.: 0905 960 797.