Pokrytectvo a klamstvá na prvej strane

Apríl 2015 / Prečítané 2009 krát

   Chvíľu po voľbách sa zdalo, že členovia OZ Srdce Pezinka zvolení do MsZ, keď už nechceli priložiť ruku k spoločnému dielu, aspoň budú konštruktívnou opozíciou. Napokon však zostali verní svojmu „programu“, teda kritike všetkého, čo vedenie mesta urobí. Sem-tam to prešpikujú demagógiou a nejakým tým klamstvom.
   Tak ako v ostatnom (škoda, že nemôžem napísať poslednom) čísle časopisu Srdce Pezinka. Tam rovno v titulke zahoreli hnevom spravodlivých proti Etickému kódexu volených predstaviteľov samosprávy, ktorý poslanci prijali na zasadaní MsZ 16. 4. Už pri uvádzaní tohto bodu na rokovanie som deklaroval, že je to materiál otvorený a možno o ňom diskutovať, či ho doplniť. To isté som jasne vyhlásil už o týždeň skôr na pracovnom zasadnutí MsZ, ktorého sa zúčastnili aj poslanci za Srdce Pezinka. Takže priestor na diskusiu, doplnenie či úpravu Etického kódexu tu bol. Chýbal záujem tých, ktorí ho dnes kritizujú.
   Jedinú pripomienku vzniesol práve „Srdciar“ Jozef Mikláš a tá bola prijatá. A zapracovaná. Pri konečnom hlasovaní však Srdce Pezinka Etický kódex nepodporilo. Prečo? To nevedia dostatočne jasne vysvetliť kolegom poslancom ani svojim voličom. Za to cieľom celého ich následného cirkusu okolo Kódexu sa stalo údajné neetické správanie poslanca Adama Solgu pri hlasovaní o plate primátora a rovnako tak návrh viceprimátora Miloša Andela pri inom hlasovaní údajne poškodzujúci mesto a občanov. V oboch prípadoch stavajú autori pamfletu svoje závery na dezinterpretácii Kódexu a faktov.
   Pre čistotu verejného života v Pezinku by bolo lepšie, keby sa v budúcnosti Srdce Pezinka zaoberalo v prvom rade prešľapmi svojich členov, napr. rovno predsedu poslaneckého klubu Milana Grella. Ten na spoločnom rokovaní 24. 3. bol tvárou v tvár konfrontovaný a usvedčený z klamstva. Jednoznačné a dokázané klamstvo, miesto férového ospravedlnenia, komentoval slovami: „K tomuto sa momentálne neviem vyjadriť.“
   Išlo o jeho článok „Dôležitý je uhoľ pohľadu“, ktorý uverejnil v minulom čísle Srdca Pezinka a písal v ňom o tom, že som ako primátor „nemal pekné slovo a nevedel prísť na meno“ primátorovi Nového Mesta nad Váhom Trstenskému, mimochodom jeho priateľovi. Žiadny taký článok však neexistuje, pretože som ho nikdy nenapísal. Grell teda buď nevie o čom píše, alebo vedome klame, alebo, a to je ešte horšie, to možno píše niekto za neho a on tieto výmysly len podpíše a potom sa k ním „nevie vyjadriť “ .
   Takže, ak bude „redakcia“ Srdca Pezinka v budúcnosti písať o etike, najprv nech si pozametá pred vlastným prahom, pretože o neetickom správaní jej členov môžeme hovoriť a písať donekonečna. Možno hneď na prvom mieste by mohli občanom konečne oznámiť, koľko stála ich predvolebná megakampaň, kto všetko ju financoval a prečo? Alebo kto píše články do ich novín a podpisuje ich nič nehovoriacim „red“? Veď toto sami v minulosti kritizovali...
   Alebo by sme sa mohli konečne zo stránok spomínaného pamfletu dočítať, ako to bolo s parkoviskom v parčíku pri Koníčkovi, kde práve buduje Grell osem parkovacích miest? A tak ďalej, donekonečna.
   Ak je toto tá nová politická kultúra a politika pre občanov, ktorú nám sľubovali pred voľbami, potom nech Pán Boh ochraňuje Pezinok, ak by v budúcnosti mali možnosť vládnuť v tomto meste!

 

Oliver Solga

 


Ohodnoťte článok: