Netradičné pašiové hry

Apríl 2015 / Prečítané 540 krát

   Odkaz Karla Čapka, ktorý sme sa snažili cez tohtoročné pašiové divadlo prepaš(i)ovať, v prvom rade nám samým, a potom všetkým ostatným, hovoril o nás. Na pozadí biblického príbehu o Ježišovi, ktorý postavil základný kameň kresťanstva, sme hovorili o našich malicherných a obmedzených pravdách, o našej slabej viere a silnej pýche. O našom egu, ktoré má stále pocit, že musí niekoho súdiť a hodnotiť, o zbabelosti a tragikomickosti našej duše, ale aj o hľadaní pravdy a ľudskosti.
   Nezištná pomoc a zapálenie pre vec nás sprevádzali po celý čas príprav zo strany bratov kapucínov, účinkujúcich, rodičov a členov Centra pre rodinu – Pezinok. Pri realizácii nám veľmi pomohol grant 3GEDI alebo My, vy, oni, spolu si divadlujeme, ktorý nám poskytla Poštová banka.
   Kapucínsky kostol sa v sobotu 28. 3. 2015 ako každý rok naplnil divadelnou atmosférou. Poslednou otázkou ostávalo, ako prijmú Pezinčania tento netradičný pohľad na pašie. Keď sme započuli prvé reakcie, pochopili sme, že nebol dôvod sa obávať.
   Zúčastnili sme sa aj na Divadelných konfrontáciách, ktoré sa uskutočnili 11. 4. 2015 v Pezinku, kde sme sa umiestnili na 2. mieste v kategórii Divadlo mladých.
   Každý z nás čerpal a hľadal postavu v sebe samom. A verím, že ak si aspoň jeden človiečik z tohto diela odniesol niečo domov a možno aj vyhodil tú svoju starú stoličku...stálo to za to.

 

Marína Horváthová , jedna z 3GEDI
Andrea Bertová, za CPR - PEZINOK

 


Ohodnoťte článok: