Hrdinovia z Materskej školy Orešie

Apríl 2015 / Prečítané 1147 krát

   Naša prvá „Rozprávková noc“ v MŠ Orešie sa konala z 26.3 na 27.3. 2015. Tri pani učiteľky – Majka, Silvika a Stanka pripravili pre deti bohatý program.
   Deťom čítali slovenské rozprávky: Jožko Pletko, Danka a Janka, Maťko a Kubko... Zahrali deťom bábkové divadielko O vďačnom medveďovi a Vlkovi a psíčkovi. Detské sústredené tváričky a bohatý potlesk svedčili o tom, že sa im divadielko páčilo.
   Hra s puzzle bola spojená s hádankou. Deti mali zistiť, aká rozprávka sa za obrázkami skrýva. Keď ich deti poskladali, hneď vedeli, že majú pred sebou Tri prasiatka, Červenú čiapočku a Zlatovlásku.
   Zobudili sme aj starú premietačku, kde sme premietali a rozprávali známe rozprávky zo starých, trochu polepených, no stále krásnych filmov. Dobrá večera sa postarala o plné brušká našich odvážlivcov.
   Nakoniec sme si pustili rozprávky na dobrú noc, umyli zúbky a zaľahli do postieľok, kde všetci, ako šibnutím čarovného prútika, od vyčerpania a plní zážitkov zaspali.
   Keď sme sa ráno zobudili, poumývali sme si zúbky a deti si rozprávali, aké krásne sny sa im snívali. Po raňajkách sa deti rozišli do svojich tried a pokračovali v hrách a zaujímavých činnostiach.
   Už teraz sa všetci tešíme na ďalšiu zážitkovú „Noc v škôlke“.

 

Stanislava Strezenická, Materská škola Orešie

 


Ohodnoťte článok: