Sviatok najlepších vín v Pezinku

Apríl 2015 / Prečítané 594 krát
   Cez víkend, 17. a 18. apríla, vyvrcholilo v Pezinku jedno z najprestížnejších vinárskych podujatí – Vínne trhy 2015 a týmto ročníkom sa naplnila jeho dvadsaťročná úspešná história. Na podujatí sa tento rok prezentovalo 85 vinárov a výrobcov vína. Do súťaže prihlásili celkovo 435 vzoriek, ktoré sa uchádzali o titul šampióna výstavy a o medailové umiestnenia.
   Veľkú zlatú medailu si odniesla pezinská firma Matyšák za Chardonnay, výber z hrozna, barrique. Dovedna 48 vín bolo ocenených zlatou medailou, 110 striebornou a 247 bronzovou.
   Aj napriek tomu, že vlaňajší rok patril medzi tie, na ktoré vinohradníci nebudú pre problémy s počasím a chorobami a tiež pre škody spôsobené lesnou zverou spomínať najlepšie, slovenské vína si dokázali udržať vysokú kvalitu a konkurencieschopnosť. Napokon sa o tom mohli presvedčiť aj návštevníci Vínnych trhov, ktorých sa v Pezinku zišlo tento rok rekordné množstvo.
   Organizátormi tohto aj v celoslovenskom meradle najvýznamnejšieho súťažného podujatia boli Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov a Mesto Pezinok. (Keďže podujatie sa uskutočnilo až po uzávierke tohto čísla podrobnejšie informácie prinesieme v budúcom vydaní Pezinčana).
 
(r) FOTO: (pb) 

Ohodnoťte článok: