Mladí pezinskí basketbalisti na International cupe v Senci

Február 2015 / Prečítané 756 krát

   Počas vianočných sviatkov, 27. a 28. decembra sa v Senci uskutočnil 3. ročník dvojdňového basketbalového turnaja, International basket cup, ktorého sa zúčastnili aj deti z prípravky BK Pezinok. Zverenci trénera Dubána a trénera Duffalu súťažili v kategórii U11, kde si zmerali sily s družstvom MBK Karlovka Bratislava a domácim tímom GABBO Senec. Napriek tomu, že títo mladí hráči nemali žiadne hráčske skúsenosti, podali fantastické výkony. Debutný zápas odohrali proti hráčom z Bratislavy. Pezinok odohral vyrovnaný zápas, ale nestačilo to na ich skúsenejších súperov, ktorí na koniec vyhrali 42:38 (21:22). Po obede pezinskí prípravkári odohrali druhý, posledný zápas prvého dňa turnaja proti domácim, GABBO Senec. Opäť to bol veľmi vyrovnaný a napínavý zápas. Pezinok si celé stretnutie udržiaval malý náskok, ktorý si udržal až do konca, čím vyhral svoj prvý zápas 35:34.
   Druhý deň turnaja bol omnoho ťažší. Pezinskí basketbalisti odohrali dva zápasy po sebe. Prvý hrali, ako aj prvý deň, proti bratislavskej Karlovke. Na rozdiel od ich predošlého stretnutia sa Pezinok okamžite ujal vedenia a postupne si ho navyšoval. Karlovka sa už nestihla vrátiť do zápasu a mladí Pezinčania si pripísali svoje druhé víťazstvo s veľkým rozdielom 40:23. Naši hráči nemali veľa času na oddych - len niekoľko minút po vyhratom zápase mali pred sebou posledné stretnutie tohto turnaja. Počas prvého duelu druhého hracieho dňa sa zranil jeden z kľúčových hráčov Pezinka, Adam Rajnoha, a na zápas so Sencom už nenastúpil. Aj tak sa družstvu darilo držať krok s domácimi. Počas tretej štvrtiny si Senec vybudoval malý náskok, ktorý sa už súperom nepodaril dobehnúť. Pezinok prehral 45:36, čím si zaistil 2. miesto.
   Hráči BK Pezinok: Tamara Kapinová, Viktória Repaská, Adam Rajnoha, Šimon Šebo, Samuel Čech, Viliam Šilhár, Adrián Stríž, Erik Slimák, Denis Roman, Tomáš Václavík, Matej Blažkovič, Jakub Mrúzek, Sebastián Grainda.


1. GABBO Senec
2. BK Pezinok
3. MBK Karlovka Bratislava


   Okrem tímového úspechu našej prípravky sa podarilo dostať našim dvom hráčom do " najlepšej päťky" turnaja, zranený Adam Rajnoha a Šimon Šebo, ktorý podržal Pezinok v poslednom zápase so Sencom.

 

(BKP)

 


Ohodnoťte článok: