Haliganda Pezinok na Turnaji majstrov

Február 2015 / Prečítané 1150 krát

Zo zápasu Haliganda Pezinok-HBC Farma Petržalka.„Víkend hokejbalových šampiónov“

   V termíne 24.-25. januára 2015 sa v Gajaroch uskutočnil turnaj majstrov regionálnych líg na Slovensku pod názvom „Víkend hokejbalových šampiónov“. O titul kráľa sa pobilo 10 tímov (víťazi resp. finalisti líg) zo Skalice (2 tímy), Senice, Bratislavy, Stupavy, Zvolena, Košíc, Krupiny, Kysúc a Pezinka. Haliganda Pezinok ako 4xnásobný majster ligy reprezentovala nielen seba, ale aj Mestskú hokejbalovú ligu v Pezinku.
   Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde hrací čas bol 2x10 čistý čas a hralo sa systémom 5+1 na plávajúcu modrú, čiže iným štýlom ako sa hrá v Pezinku. Do play off, hranom na 2x12 čistý čas, postúpili prvé 4 mužstvá zo skupiny. V skupine „A“ súpermi pezinskej Haligandy boli: Wolfs Senica (víťaz turnaja mesta Senica, klub hrávajúci v Skalickej lige), Vikings Skalica (víťaz Skalickej ligy), Lizards Stupava (finalista I. SHbL Bratislava-Záhorie) a Bukovinka Zvolen (víťaz mesta Zvolen a zároveň 4.miesto v lige v B. Bystrici). V základnej skupine sme zo 4 zápasov vyhrali dva so Zvolenom a Skalicou a dva prehrali so Senicou a Stupavou. V stretnutiach boli vyhlasovaní aj najlepší hráči zápasu. Z nášho mužstva sa tejto pocty dostalo v zápase s Bukovinkou Zvolen brankárovi Jaroslavovi Kattošovi a v zápase s Vikings Skalica útočníkovi Adamovi Virágovi.
   V štvrťfinálovom zápase s Farmou sme dokázali držať krok len polovicu zápasu, i vzhľadom na to, že sme naň nastúpili 9 hráči aj s brankárom. Duel predtým nám zobral veľa síl a prevaha hráčov súpera počas celého zápasu bola evidentná. Zlomovým momentom bol inkasovanie dvoch gólov behom minúty a to rozhodlo o víťazovi.
   Celkovo sme sa umiestnili na slušnom 6. mieste a ako sa neskôr ukázalo vo 1-finále sme prehrali s neskorším celkovým víťazom turnaja Farmou Petržalka.

Výsledky v základnej skupine A:

Haliganda Pezinok – Wolfs Senica 1:2 (0:1) Gól: Gago
Haliganda Pezinok – Bukovinka Zvolen 1:0 (0:0) Gól: Kramarič
Haliganda Pezinok – Lizards Stupava 1:5 (0:2) Gól: Pečimut
Haliganda Pezinok – Vikings Skalica 3:0 (1:0) Góly: 3g Virág

1 -finále
Haliganda Pezinok – HBC Farma Petržalka 0:5 (0:1)

Tabuľka:
1. HBC Farma Petržalka, 2. Indiáni Skalica, 3. Univerzál Košice, 4. Lizards Stupava, 5. Vikings Skalica, 6. Haliganda Pezinok, 7. HBK Krupina, 8. Bukovinka Zvolen, 9. Wolfs Senica, 10. Dream Team z Kysúc


Ohodnoťte článok: