Pezinské Vínne Pivnice 2015

Február 2015 / Prečítané 763 krát

   História Pezinka je od nepamäti sprevádzaná kvalitným vínom. V posledných rokoch sa však nielen lokálni vinári musia vysporiadať s konkurenciou lacných vín z dovozu a zvyšujúcimi sa nákladmi, ktoré si starostlivosť o vinohrad vyžadujú. Nie je preto len frázou, ak napíšeme, že pitím domácich vín podporujeme miestnych vinárov a zachovanie stáročnej tradície vinohradníctva. V tejto súvislosti vzniklo pred siedmimi rokmi podujatie Pezinské vínne pivnice (PVP), aby predstavilo Slovensku čaro mesta Pezinok a kvalitu jeho vinárstiev.
   Tohtoročné podujatie sa konalo 14. februára 2015 na deň zaľúbených, a tak sa kúpa vstupenky stala zhmotneným prejavom lásky. Svoje vína odprezentovalo 32 vinárov z Pezinka a blízkeho okolia na 24 stanoviskách v širšom centre mesta. Je na diskusiu, prečo, žiaľ, nemáme dostatok pezinských vinárstiev, aby sa v budúcnosti tohto podujatia mohli zúčastniť len domáci. Napriek tomu môžeme povedať, že prevaha pezinských vinárov a zároveň i historických pivníc, z ktorých sa mnohé otvárajú len pri príležitosti PVP, radia toto podujatie medzi najúspešnejšie ročníky. Dôkazom je veľký záujem verejnosti, vypredané vstupenky a spokojní návštevníci.
   Občianske združenie Museum Vinorum a Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré podujatie organizujú, chcú poďakovať za spoluprácu Združeniu pezinských vinohradníkov a vinárov, Mestu Pezinok a samozrejme všetkým, ktorí ste kúpou vstupenky a lokálnych vín podporili zúčastnených vinárov. Dovidenia o rok.

 

Martin Hrubala

 


Ohodnoťte článok: