Poďakovanie za pomoc

Február 2015 / Prečítané 1142 krát

   Vážená redakcia Pezinčana, dovoľujem si vám zaslať krátky opis skutočnej udalosti a prostredníctvom vás oboznámiť aj verejnosť.
   Keď konečne napadol sneh, tešili sa deti i dospelí – no také množstvo, ako napadlo najmä na západnom Slovensku, zmenilo moju radosť na obavy.
   Náš starší rodinný dom má rovnú strechu a tá pod stále pribúdajúcim snehom ťažko vzdychala - naviac predpovede sľubovali ďalšie sneženie v noci a v nasledujúci deň.
   Som po osemdesiatke a nedokázal som si sám poradiť a ani v okolí som nenachádzal nikoho, koho by som požiadal o pomoc.
   Rozhodol som sa volať hasičov, no operačný dôstojník mi povedal, že majú vážnejšie povinnosti, ale poradil mi požiadať o pomoc Dobrovoľný hasičský zbor v Pezinku a dal mi tellefónne číslo na pána Adamčíka.
   Po rozhovore s ním nabrali udalosti rýchly spád. Ani nie o pol hodinu prišli dvaja muži (skôr chlapci) urastení, usmiati a bez rozmýšľania sa dali do práce. Skôr, ako si slečna, ktorá ich sprevádzala (asi mali na večer iný program) vypila šálku bylinkového čaju s mojou manželkou, boli s prácou hotoví.
   Zbavili nás veľkého problému a odmietli akúkoľvek odmenu s tým, že ich úlohou je pomáhať každému, kto to potrebuje.
   Moja veľká vďaka Vám, mladí muži a Vám pán Adamčík, že v radoch Dobrovoľného hasičského zboru máte takých krásnych a ušľachtilých ľudí ako sú Viktor BEDEČ a Jozef POLÁČEK!

 

Vďačný dôchodca, Ladislav Halama