Orientační bežci opäť nesklamali

Január 2015 / Prečítané 918 krát

   V minulom roku pretekári KOB Sokol Pezinok viackrát získali popredné umiestnenia, čo im prinieslo na konci roka 1. miesto v súťaži o Pohár Predsedu Slovenského zväzu orientačných športov, v ktorom sa vyhodnocujú výsledky mládežníckych kategórií.
   Výrazný úspech tiež zaznamenali na vyhlasovaní výsledkov rebríčka oblasti Západ za uplynulý rok, v ktorom sa vyhodnocovali umiestnenia na 16 pretekoch v oblasti Západ v roku 2014. Pretekári KOB Sokol Pezinok získali víťazstvo až v polovici vyhlasovaných kategórií a 7 ďalších popredných umiestnení. Celkové víťazstvo vo svojej kategórii za celý rok 2014 dosiahli A. Mikloš ml., T. Fedor, J. Fedor, I. Oravec st., K. Fedorová a I. Pijáková. Druhým alebo tretím miestom nás potešili J. Fraňo, S. Njambi, D. Ditri, V. Piják, A. Hojková, D. Poláčková a výnimočný výkon minulý rok podala Ema Havlíková, ktorá vyhrala svoju vekovú kategóriu a zároveň aj obsadila 3. miesto medzi staršími pretekárkami. Vyhlasovanie sa uskutočnilo na tradičných Trojkráľových pretekoch v Pezinku 6.1.2015, ktoré zorganizoval KOB Sokol Pezinok a domáci pretekári tu opäť potvrdili svoju silnú pozíciu. Preteky boli zároveň 1. kolom rebríčka oblasti Západ v tomto roku, takže pretekári si okrem dobrého pocitu z umiestnenia odniesli aj prvé cenné body do hodnotenia v roku 2015. Na snehovo-zablatené trate v okolí Kejdy sa odvážilo vybehnúť až 181 pretekárov z okolia Pezinka, Bratislavy, Nitry a dokonca aj Viedne. V takejto silnej konkurencii sa členom KOB Sokol Pezinok podarilo vybojovať viacero popredných umiestnení. Absolútne víťazstvo získali S. Njambi, J. Fedor, I. Oravec st., M. Mikloš, S. Kavecká a tiež K. Fedorová v hlavnej ženskej kategórii a druhé alebo tretie miesto vo svojej kategórii obsadili T. Charvát, N. Kutišová a I. Pijáková.
   Neskôr po úspechu na Trojkráľových pretekoch sme sa zúčastnili pretekov Yeti Zima Cup v Bratislave, čo bolo zároveň 2. kolo oblastného rebríčka Západ v roku 2015. Pretekári KOB Sokol Pezinok potvrdili formu a víťazstvo vo svojej kategórii si odniesli T. Fedor, J. Fedor, V. Piják, T. Charvát, E. Havlíková, E. Pijáková a druhé alebo tretie miesto vybojovali J. Fraňo, N. Ditri, P. Kebis st., I. Oravec st., A. Jančovičová, B. Pijáková a I. Pijáková. Aj vďaka týmto úspechom máme skvele rozbehnutý oblastný rebríček pre rok 2015, takže veríme, že aj tento rok výsledkami potvrdíme, že patríme medzi najlepších.
   Za tieto úspechy ďakujeme aj Mestu Pezinok, ktoré dlhodobo podporuje náš šport v Pezinku, a tiež ZŠ Kupeckého, ZŠ Fándlyho a Súkromnému CVČ v Modre, ktoré podporujú našu prácu so žiakmi v krúžkoch orientačného behu.
   Zároveň vás pozývame vyskúšať si orientačný beh alebo aspoň povzbudiť ostatných na pretekoch, ktoré organizujeme v sobotu 21. 2. 2015 v Motokrosovom areáli v Šenkviciach.
Viac info môžu záujemcovia o orientačný beh nájsť na www.sokolpezinok.sk alebo zapad.orienteering.sk.

 

Veronika Vachová

 


Ohodnoťte článok: