Hokejbalový Vianočný turnaj žiakov

Január 2015 / Prečítané 886 krát

   V piatok 19. decembra sa uskutočnil Vianočný hokejbalový turnaj žiakov základných škôl okresu Pezinok pod záštitou primátora mesta Pezinok. Prihlásilo sa 6 mužstiev, pezinské ZŠ Kupeckého, ZŠ Orešie, Gymnázium Pezinok, ďalej Réca, Modra a Budmerice. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín po tri, kde odohrali medzi sebou zápasy v základných skupinách. Hrací čas bol 2x10 min. Po ich odohratí nasledovali zápasy o konečné umiestnenie.
   V zápase o 5. miesto sa z výhry tešili modranskí žiaci, ktorí si poradili so ZŠ Kupeckého. V súboji o bronz sa stretli prekvapujúco chlapci z Orešia, ktorým sa podarilo vďaka obetavosti vyhrať po nájazdoch nad pezinskými gymnazistami. Do finále postúpili tímy víťazov oboch skupín: Budmerice – Réca. Favoritom boli Budmeričania, ktorí vyhrali oba zápasy a nedostali ani gól. Na druhej strane do finále Récu posunulo, že strelili o gól viac než ako Gymnázium. Finálový súboj priniesol kvalitný hokejbal z oboch strán, ale nakoniec o všetkom rozhodol dvomi gólmi Viliam Lakatoš a z víťazstva sa tak mohli tešiť hráči z Réce.
   Organizátori si pripravili tiež dve disciplíny v súťažiach presnosti a rýchlosti. Do každej súťaže každá škola mohla nominovať jedného svojho hráča. V presnosti na bránu do vyrezaných otvorov bol najúspešnejší Dávid Mišovich z Modry a v súťaži na čas s vedením loptičky po určenej trase bol najrýchlejší Janez Kečler z pezinského gymnázia.

Finále:
ZŠ Réca – ZŠ Budmerice 2:0 (1:0)

o 3. miesto:
ZŠ Orešie – ZŠ Gymnázium Pezinok 2:1 sn (0:0)

o 5. miesto:
ZŠ Kupeckého – ZŠ Ľ. Štúra Modra 2:3 (1:2)

Konečná tabuľka:
1. Réca
2. Budmerice
3. ZŠ Orešie
4. Gymnázium Pezinok
5. ZŠ Ľ. Štúra Modra
6. ZŠ Kupeckého

Vyhodnotenie najlepších jednotlivcov:
Najlepší strelec:
Viliam Lakatoš (Réca)
Najlepší v kanadskom bodovaní: Martin Sabo (Budmerice)
Najlepší obranca:
Martin Polyák (Gymnázium PK)
Súťaže zručnosti:
Najlepší v presnosti:
Dávid Mišovich (Modra)
Najrýchlejší s vedením loptičky: Janez Kečler (Gymnázium PK)

 


Ohodnoťte článok: