Vernisáž výstavy obrazov Ondreja Pijáka

Január 2015 / Prečítané 1402 krát

   V sobotu 17. Januára 2015 sa konalo slávnostné otvorenie výstavy obrazov maliara a tvorcu hier - Ondreja Pijáka (32) v pezinskej Pralinkárni (M.R. Štefánika 27, pasáž Galaxia).
   Ondrej Piják rád kreslil už ako malé dieťa, rodičia ho prihlásili na výtvarný krúžok a tam sa začal prejavovať jeho talent. Neskôr mal síce prestávku ale pred pár rokmi sa ku svojmu detskému koníčku znova vrátil. Na svojich obrazoch zachytáva mestá zo svojich snov alebo vytúžené krajinky, ktoré hneď pritiahnu pozornosť svojou farebnosťou, pestrosťou a rozprávkovým nádychom.
   Ondrej Piják sa okrem maliarstvu venuje tvorbe logických hier. Jeho najznámejšia hra sa volá Escape House. Ide o hru, pri ktorej sa hráč snaží o únik z miestnosti za pomoci vylúštenia hádaniek.
   Súčasťou vernisáže bolo aj vyriešenie novej logickej hry O. Pijáka, venovanej Pralinkárni. Účastníci dostali papier s pokynmi a obrázkami. Ten, kto rozlúštil logickú hru ako prvý, dostal sladkú odmenu.
   Obrazy O. Pijáka budú vystavené v Pralinkárni do 31.03.2015.
   Budeme radi, keď si obrazy príde pozrieť každý, kto by sa chcel inšpirovať pri maľovaní. K dispozícií pre našich návštevníkov máme aj hru, pre tých, ktorí hľadajú okrem umeleckého zážitku aj logické hádanky a pobavenie. Ing. Ľubomíra Lacková, www.pralinkaren.sk , pralinkaren@pralinkaren.sk , tel. 0907 507 507

 


Ohodnoťte článok: