Je náš primátor homofób alebo demagóg?

Január 2015 / Prečítané 1095 krát

   S hrôzou som si prečítal príhovor nášho primátora v minulom čísle Pezinčana a jeho výzvu na podporu referenda a hlasovanie za „tradičnú rodinu“.
   Jeho prešľapom je zneužitie postavenia vo verejnej funkcii. Je neprípustné, aby verejný činiteľ zneužíval svoj privilegovaný prístup do verejného média a v ňom nabádal ľudí ako majú hlasovať v referende, a tak robil nevyváženú súťaž ideí. Je to rovnaké, ako keby pred voľbami vyzýval ľudí voliť konkrétnu politickú stranu. Tým by jednoznačne porušil zákon o politickej súťaži.
   Ďalším prešľapom je argumentácia jeho príhovoru. Dávať do akéhokoľvek súvisu hlasovanie o právach sexuálnych menšín s existenciou národa či priam celej európskej civilizácie je nehorázna hlúposť. Neexistujú žiadne logické argumenty, ako by mohlo osvojenie si detí z detských domovov pármi rovnakého pohlavia, ktorých by zrejme bolo menej ako jedno percento, ohroziť národ a civilizáciu. Tak isto neobstojí ani primátorove tvrdenie v tejto veci, že matka a otec majú svoje nenahraditeľné miesto v rodine. Osvojenie si detí pármi rovnakého pohlavia nijako neruší toto ich miesto. Jedná sa o osvojovanie si detí jedného z partnerov, alebo detí z detských domovov, v ktorých ich počet prevyšuje záujem o adopciu klasickými pármi.
   Referendum je celé nešťastné a nemalo k nemu ani dôjsť, keďže upiera jednej skupine občanov to, čo inej skupine štát umožňuje. Podľa niektorých právnikov a aj ústavných právnikov sú otázky protiústavné, keďže o ľudských právach sa nesmie hlasovať. Väčšina nesmie rozhodovať o menšine, lebo to už nie je demokracia ale diktatúra väčšiny. A preto sa ja na referende nezúčastním.

 

Vladislav Marušic redakčne krátené

 


Ohodnoťte článok: