Pezinčanky na ME Show dance v Nemecku

December 2014 / Prečítané 629 krát

   Po majstrovstvách sveta v show dance, o ktorých sme písali v septembrovom čísle, sa mladé gymnastky a tanečníci ŠK Juventa Bratislava zúčastnili na viacerých medzinárodných pohárových súťažiach v gymnastike a show dance v Maďarsku, Česku a na Slovensku. Aj na nich boli juvenťáci mimoriadne úspešní.
   Hlavnú pozornosť však v klube venovali príprave na Majstrovstvá Európy Show dance 2014 v Riese v Nemecku, ktoré sa konali cez posledný novembrový víkend. Na šampionáte sa zúčastnilo pätnásť krajín. Slovensko reprezentovalo 76 tanečníkov. Najpočetnejšiu časť výpravy tvorili tanečníci Juventy, ktorí sa predstavili s 15 choreografiami. Z nich v siedmich účinkovali i Pezinčanky Michaela Mozolíková, Tereza Sluková (Gymnázium) a Timea Oravcová (ZŠ Kupeckého). Michaela sa predstavila v juniorskej skupine „Fantom opery“ (10. miesto), formácii „Otroctvo Egypta“ (8. miesto) a v duu s 
   V. Šoošovou (17. miesto). Timea a Tereza účinkovali v choreografiách „HuHa šamani“ (2. miesto) a „Zjem ťa!“ ( 5. miesto). Timea sa predstavila aj v duách spolu s Leou Sabo, kde skončili pred bránami finále, na prvom nepostupovom 8. mieste a Tereza v skupine „Noc v Oriente“ (6. miesto).

 

(mo)

 


Ohodnoťte článok: