V Pezinku sa nakupovalo bez peňazí

December 2014 / Prečítané 545 krát

   Dňa 29. novembra sa uskutočnila približne v šesťdesiatich mestách na Slovensku akcia s názvom Zóna bez peňazí. Jedným zo zapojených miest bol aj Pezinok, kde sa mimochodom Zóna v rámci Slovenska historicky prvýkrát pred pár rokmi spustila. Akciu organizovalo OZ Pezinská akčná kopa v spolupráci s CVČ a zapojili sa tiež ľudia sympatizujúci s touto myšlienkou.
   Ako vyzerala tohtoročná zóna u nás? Ľudia už od rána veci prinášali, ale si aj povyberali, čoby sa im mohlo hodiť, prehodili medzi sebou pár slov a celým centrom sa niesla veľmi príjemná atmosféra plná úsmevu, dobrej nálady a rozžiarených detských očí. Ľudia z Pezinka a okolia prišli ďalej posunúť oblečenie, doplnky do domácnosti, knihy, DVD-čka, hračky atď. a niektorí si aj odniesli niečo, čo sa im práve hodilo, čo potrebovali alebo čo ich potešilo. Napríklad Hanku si takto našiel parádny bicykel, po ktorom túžila a na svojej tvári radosť veru neskrývala. 

   Centrum voľného času pripravilo sprievodný program, počas ktorého si mohli návštevníci zacvičiť jogu, vyskúšať arteterapiu, ponúknuť sa zdravými čajmi a dobrotami a na záver si pozrieť cestovateľskú prezentáciu J. Kaľavského a B. Vitázkovej, ktorí prešli pešo Slovenskom za 37 dní.

A kam s vecami, ktoré zostali?

  „Detské oblečenie, hračky, knižky a topánky išli do Skladu pomoci na Farskej ulici. Dospelácke oblečenie ide do Pinelovej nemocnice, zimné bundy a topánky išli tiež do zbierky pre Ukrajinu “ , hovorí organizátorka Zóny v Pezinku a členka Pezinskej akčnej kopy, Janka Kanková.
   Ako Centrum voľného času sme radi, že môžeme byť súčasťou tejto myšlienky a môžeme pomáhať sprostredkovať pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú.

 

Mgr. Katarína Kvetková, CVČ Pezinok

 


Ohodnoťte článok: