Pezinské viechy 2014 úspešne skončili

November 2014 / Prečítané 829 krát

   Posledným októbrovým dňom sa ukončil unikátny projekt pezinských viech, v rámci ktorého sa desať miestnych vinárstiev rozhodlo nadviazať na slávnu tradíciu z minulosti. Ponúkali domácim aj zahraničným návštevníkom možnosť neformálneho posedenia pri tunajších kvalitných vínach v autentických, prevažne domácich priestoroch.
   Od 7. júla až do 31.októbra 2014 bolo každý deň otvorené aspoň jedno vinárstvo, ktoré ponúkalo svoje produkty a drobné občerstvenie za priaznivé ceny. Otváracia doba bola stanovená od 15.00 do 20.00 h., v závislosti od ročného obdobia či spoločnosti sa niekedy posedelo aj dlhšie. Viechy ste našli označené tradičným symbolom – zväzkom z letorastov viniča v tvare kruhu, ozdobeného červenou a zelenou stuhou. Vstup do nich bol bezplatný. Sme veľmi radi, že Pezinok je prvým slovenským mestom, v ktorom sa podarilo viechy oživiť v ich pôvodnej podobe.
   Mnoho návštevníkov pozitívne reagovalo na túto skutočnosť, najmä na dlhodobú možnosť navštíviť a vychutnať si vína priamo u vinára či porozprávať sa s ním, pretože počas iných populárnych vinárskych podujatí je táto možnosť z dôvodu početnosti návštevníkov limitovaná. Organizátori boli potešení pozitívnym ohlasom verejnosti ako aj médií a budú sa snažiť na základe tohtoročných postrehov zorganizovať aj pokračovanie v budúcom roku.
   Pezinské viechy 2014 sú spoločným projektom Malokarpatského múzea v Pezinku, Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov a Mesta Pezinok. Ďakujeme všetkým vinárstvam, ktoré sa viech zúčastnili a úprimne veríme, že budúci ročník bude ešte úspešnejší. Vďaka vám všetkým je Pezinok ozajstným hlavným slovenským mestom vína. Ukazuje sa, že ak zjednotíme sily, výsledok sa dostaví.

 

Martin Hrubala

 


Ohodnoťte článok: