Autoklub Pezinok oslavuje dve pódiové umiestnenia

Október 2014 / Prečítané 1337 krát

   Sezóna 2014 v Majstrovstvách Slovenska v Pretekoch automobilov do vrchu i v Slovenskom kopcovom pohári je vo svojom závere. Pódiové umiestnenia vo svojej triede si v celoročnom hodnotení vyjazdili aj obaja jazdci z Autoklubu Pezinok.
   Pavol Jajcay a Marek Foldi sú tímoví kolegovia, ktorí v tomto roku spoločne súperili v triede NP3 do dvoch litrov v rámci kopcového pohára. Obaja odštartovali až na siedmich z ôsmich podujatí a dokázali poraziť väčšinu svojich súperov. Na začiatku sezóny mali obaja jasné ciele. „ Do tejto sezóny som vstupoval s tým, že si chcem najmä dobre zajazdiť, prežiť všetko v zdraví, podľa možnosti bez technických problémov a užiť si atmosféru v depe. Bolo pre mňa dôležité vždy dojazdiť až do cieľa a samozrejme odniesť si aj pár bodov“, prezradil Marek. Jeho kolega sa rovnako tešil na kopcovú atmosféru, no mal aj o niečo vyšší cieľ: „ Veľmi som sa tešil na to, ako si užijeme víkendy motoršportom a zabavíme sa. No chcel som sa najmä pokúsiť obhájiť tretie víťazstvo v dvojlitroch “, zhrnul Paľo.
   Sezóna v SKP odštartovala na kopci v Ožďanoch a pokračovala na Jahodnej pri Košiciach. Práve na tejto druhej súťaži boli obaja jazdci sklamaní, a to kvôli vysokému štartovnému poplatku. „Na Jahodnú som sa tešil, lebo tunajšia trať sa mi veľmi páči. No organizátori od nás vypýtali o 50% vyššie štartovné za to, že sme ho nezaplatili vopred, čo sa mi zdalo nefér“, prezradil Marek, ktorý však nešetril slovami chvály na podujatia organizované Jankom Lachkým: „Najkrajšie a najlepšie boli preteky v Ožďanoch alebo v Čiernom Balogu. Janko Lachký sa o nás vždy dobre postaral a snažil sa, aby boli všetci spokojní. Na jeho preteky pôjdem vždy rád a dúfam, že ešte dlho ich bude organizovať.“ Paľovi sa zas najviac páčilo na bosnianskom kopci Cazin, kde mal možnosť porovnať sa so silnou zahraničnou konkurenciou a vo výsledkovej listine sa naozaj nestratil. Aj keď ho tam potrápila prevodovka, ktorú museli mechanici v tíme rýchlo vymeniť, našťastie stihol všetky jazdiť odjazdiť a získal prvé miesto v triede. S technickými problémami sa trápil aj na Ostrej Lúke, kde mal možnosť zabojovať o druhé miesto v absolútnom poradí SKP. Tentoraz však nemal toľko šťastia a z pretekov musel v druhý súťažný deň odstúpiť. Jednoduché to nemal ani Marek Foldi. „Sezóna 2014 priniesla aj to, čomu som sa chcel vyhnúť, a to boli práve technické poruchy. Jednalo sa väčšinou o vyskakovanie hadice od turba a podtlakové ventily na mojom Seate Leon Tdi, našťastie nič vážnejšie. Keďže som sa zle vyzbrojil mokrými slickmi, trápilo ma aj upršané počasie, ktoré na kopcoch vládlo väčšinu víkendov. “
   Obaja jazdci z Autoklubu Pezinok majú sezónu napokon šťastne za sebou. Paľo Jajcay a jeho Nissan Sunny si z nej odnášajú 1. miesto v triede NP3 a 3. miesto v celkovom hodnotení pohára. „Za celkový úspech vďačím predovšetkým mojej manželke a dcére a to za toleranciu a veľkú podporu. Veľká vďaka patrí sponzorom, ktorými sú Autobazár Čambelová a Transpetrol a.s., tiež Martinovi Pridalovi, za starostlivosť o náš pitný režim a môjmu mechanikovi Pipimu“. Svoje poďakovanie pridáva aj Marek, ktorý získal 3. miesto v triede NP3: „Rád by som poďakoval svojej rodine, priateľke, kamarátom a sponzorom Kare nábytok a doplnky, Palivové drevo Jurovčík, Transpetrol a.s. a Art and design salón krásy. Už teraz sa teším na novú sezónu a verím, že sa nám spolu s mechanikmi na čele s Jurajom Demovičom podarí vylepšiť aj súťažnú techniku“.

 

Zdenka Tamášová

 


Ohodnoťte článok: