Štvrté miesto pre OLD BOYS SLOVAKIA

Október 2014 / Prečítané 1384 krát

   Na Majstrovstvách sveta v hokejbale, v kategórii MASTERS (kategória nad 40r.) TEAM OLD BOYS SLOVAKIA v ktorom Pezinčania boli zastúpení Róbertom Kintlerom, Dušanom Klúčikom st. a Jaroslavom Kopeckým obsadil nepopulárne štvrté miesto.
   V základnej skupine naši reprezentanti remizovali s kanadským mužstvom Newfoundland Screech 2:2. Dušan Klúčik st. sa v tomto zápase prezentoval skvelým výkonom, 1gól + 1 asistencia a stal sa najlepším hráčom zápasu. V druhom zápase nastúpili naši proti Team USA, s ktorým uhrali bezgólovú remízu a postúpili zo základnej skupiny priamo do 1 -finále, kde si zmerali sily s tímom SLOVENSKA, ktorý obhajoval zlato spred dvoch rokov. OLD BOYS SLOVAKIA sa podaril odohrať vynikajúci zápas a po výhre 2:0 postúpili do bojov o medaily. V 1-finále nastúpili proti ďalšiemu kanadskému tímu Canada-Wolfpack, ktorému podľahli gólom z 10 sekundy zápasu 0-1. Napriek výbornému výkonu sa im nepodarilo využiť ponúknuté šance a ostal im
„len“ boj o bronz. V ňom nastúpili už proti známemu Team USA, s ktorým v základnej skupine remizovali a bola šanca, že by sa mohli tešiť z víťazstva. Realita bola však iná, nepodarilo sa nadviazať na skvelé výkony z predchádzajúcich zápasov a po nevyužitej 5 min. presilovke prišiel trest v podobe päťgólového uragánu amerického tímu. Napriek prehre Slováci aj s Pezinčanmi nesklamali a obsadili nepopulárne 4. miesto ako pred dvomi rokmi v českej Plzni. O ďalšie dva roky sa MS v kategórii MASTERS uskutočnia v kanadskom Montreale.
   ĎAKUJEME trojici Pezinčanov za úspešnú reprezentáciu našej krajiny a Mesta Pezinok. Želáme im do budúcnosti veľa úspešných športových výsledkov a hlavne zdravia v pokračovaní ich hokejbalovej kariéry.

 

(pv)

 


Ohodnoťte článok: